Now Reading
Komunia – W DOMU vs W RESTAURACJI. Sprawdź, co bardziej się opłaca [Poradnik]
0

Komunia – W DOMU vs W RESTAURACJI. Sprawdź, co bardziej się opłaca [Poradnik]

Zastanawiasz się gdzie zorganizować Komunię swojego dziecka? Ten artykuł pomoże Ci wybrać najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie!

Termin Komunii Świętej zbliża się wielkimi krokami. To najwyższy czas, by w pełni zaplanować po formalną część uroczystości. Z pewnością wielu rodziców zastanawia się gdzie zorganizować rodzinny obiad. Komunia w domu czy w restauracji? Powszechnie uważa się, że ten pierwszy wariant niesie za sobą o wiele mniej wydatków. Ale czy aby na pewno? Przekonaj się!

 

Nie ma to jak w domu. Czujemy się tam bezpiecznie i komfortowo, znamy wszystkie zakamarki i wiemy na co możemy sobie pozwolić, w przeciwieństwie do uroczystości zorganizowanej w nowym miejscu, jakim jest restauracja. Jednak weź pod uwagę, że zrzucając z siebie ciężar gospodarza (w pewnym stopniu) sprawiasz, że dysponujesz znacznie większą ilością wolnego czasu, który możesz przeznaczyć zemocjonowanemu dziecku.

Komunia – W DOMU vs W RESTAURACJI. Sprawdź, co bardziej się opłaca [Poradnik]

Czy taniej jest zorganizować Komunię w domu?

Większość ludzi zapytanych o wydatki związane z organizacją komunijnego przyjęcia w domu lub restauracji bez wahania wskazuje na zacisze domowe, jako tańsze rozwiązanie. Niestety, to mit. Warto mieć na uwadze, że przygotowanie rodzinnego obiadu powiązana jest z masą obowiązków i ogromnym stresem, wywołanym presją, by wszystko wyszło tak jak powinno. Południowe spotkanie w gronie najbliższych zamieni się w trzydniowy maraton po sklepie, kuchni i wokół stołu. Oczywiście nie wspominając o tak kluczowych zadaniach jak plan usadzenia gości, dekoracja wnętrza i przygotowanie ubrań dla siebie i dziecka. Obowiązków nie ubywa, życie w takim biegu szybko daje się we znaki, pojawia się zmęczenie, a w rezultacie poddenerwowanie i ogólnie pogorszenie nastroju. W trudnych warunkach nie trudno zapomnieć o istocie, jaką jest towarzyszenie dziecku w nowym doznaniu i skupienie uwagi na odczuciach związanych z Komunią Świętą.

 

Zrób dogłębną analizę kosztów organizacji uroczystości w domu i w restauracji. Produkty potrzebne na wykonanie kilku dań dla rodziny niekoniecznie mogą okazać się dużo droższe niż w obiekcie zorganizowanym. Nie zapomnij doliczyć również poświęconego czasu, przecież on również jest cenny.

Komunia – W DOMU vs W RESTAURACJI. Sprawdź, co bardziej się opłaca [Poradnik]

Dlaczego nie warto wybierać restauracji? [MIT]

Nie warto… od razu skreślać alternatywy jaką jest zorganizowanie komunijnego obiadu w lokalu. Powody są bardzo proste. Najczęściej podawane argumenty dyskwalifikujące placówki imprez zorganizowanych to wysokie koszty i brak rodzinnej atmosfery. Pierwszy z nich został przeanalizowany na początku artykułu. Warto skupić się na kwestii towarzyszącemu nastrojowi.

 

Atmosfera zależy przede wszystkim od nastawienia gospodarzy i grona zaproszonych gości. Warto pomyśleć o zorganizowaniu kameralnego poczęstunku, w towarzystwie najbliższej rodziny, dzięki temu w restauracji będzie równie miło jak w domu. A Ty jako pozbawiony natłoku obowiązków, wypoczęty gospodarz możesz zarażać pozytywną energią nie tylko gości, ale też swoje dziecko.

 

Kwestie finansowe restauracji najlepiej rozstrzygnąć poprzez zasięgnięcie opinii u znajomych, którzy mieli już doświadczenie w tego typu wydarzeniach. Może uda Ci się uzyskać informacje o polecanych miejscach i przede wszystkich takich, od których należy trzymać się z daleka. Nie zapominaj o forach internetowych i bezpośrednim kontakcie z właścicielem lokalu.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*