Ciąża
Now Reading
Kosmetyki dla kobiet w ciąży – lista kosmetyków
1

Kosmetyki dla kobiet w ciąży - lista kosmetykówKosmetyki dla kobiet w ciąży – lista kosmetyków

Lista kosmetyków (czyli co powinno znaleźć się w łazience przyszłej mamy)

Trudny wybór
Kosmetyki dla kobiet w ciąży. Drogerie proponują bardzo szeroką ofertę produktów pielęgnacyjnych dedykowanych kobietom w ciąży. Nie oznacza to jednak, że każdy kosmetyk jest skuteczny i bezpieczny. Należy wybierać łagodne i odpowiednie preparaty, które jednocześnie nie naruszają bariery hydrolipidowej skóry i nie powodują jej przesuszenia. Szczególnie wrażliwe na działanie substancji toksycznych są delikatne części ciała, pokryte cienką warstwą naskórka (jama ustna, pachy, intymne części ciała). Aby, dbając o siebie, nie szkodzić maluszkowi, należy nauczyć się czytać etykiety, w celu rozpoznania dobrych i złych składników.

 

 

Kosmetyki dla kobiet w ciąży – lista kosmetyków

Twarz
W momencie, gdy dowiadujemy się o ciąży, musimy starannie przeanalizować naszą dotychczasową pielęgnację twarzy. Kosmetyki dla kobiet w ciąży nie mogą drażnić, złuszczać i przesuszać. Stan skóry może się gwałtownie zmieniać, więc jeśli zacznie sprawiać problemy, należy udać się do kosmetologa lub dermatologa, który po dokładnej diagnostyce, udzieli indywidualnej porady.
Oczyszczanie
Już na poziomie oczyszczania, produkty muszą być delikatne dla cery. Wybierajmy mleczka, toniki i płyny micelarne o właściwościach hypoalergicznych, nawilżających. Ważna jest także aplikacja – delikatne, okrężne ruchy wacikiem z produktem, a nie silne pocieranie. Warto unikać drażniących żeli myjących, kontaktu z wodą z kranu, wycierania twarzy ręcznikiem.
Ochrona
Krem z filtrem przeciwsłonecznym to bezdyskusyjnie wymagany produkt. Zapobiega powstawaniu przebarwień, fotostarzenia, podrażnień i alergii słonecznej. Filtr powinien mieć minimum SPF30 i być stosowany całorocznie. Najlepiej wybierać filtry mineralne w postaci tlenku tytanu lub tlenku cynku (blokuje niemal całe spektrum promieniowania UV), które odbijają i rozpraszają promieniowanie. Zimą niezbędna jest również ochrona przed mrozem.
Pielęgnacja
Troszcząc się o aspekty zdrowotne, pamiętajmy równocześnie o potrzebach estetycznych. Nie możemy nagle przestać pielęgnować naszej skóry zgodnie z rodzajem cery i jej potrzebami na długi okres ciąży i laktacji. Dobrej jakości krem pod oczy, krem na dzień i na noc, delikatny peeling, maseczka to produkty, które pozwalają zachować nawilżoną, odporną i zdrową skórę.
Składniki, których nie stosować to:
• Witamina A i jej pochodne – retinol i retinoidy
• Tetracykliny zawarte w kosmetykach przeciwtrądzikowych
• Kwasy w dużych stężeniach
• Olejek rozmarynowy i bergamotowy
• Alkohole

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Zaskakujące
0%
Niezbędne
67%
Trudne
33%
Łatwe
0%
About The Author
Katarzyna Bernacka
Katarzyna Bernacka
Kosmetologia to dla mnie ogromna pasja i zaangażowanie. Swoją wiedzę pogłębiam na licznych kongresach i sympozjach naukowych. W pracy specjalizuję się w zabiegach anti-aging z wykorzystaniem peelingów chemicznych, terapiach skóry tłustej i trądzikowej oraz łączeniu metod manualnych z zabiegami Hi-Tech. Kieruję się holistycznym i indywidualnym podejściem do klienta.
1 Comments

Leave a Response

*