Now Reading
Kreatywne zabawki, które uczą i bawią!
0

Kreatywne zabawki, które uczą i bawią!

Nie od dziś wiadomo, że dziecięca fantazja nie zna granic. Pamiętajmy jednak, że należy zadbać o odpowiedni rozwój zarówno wyobraźni, jak i twórczego myślenia u dziecka. Psychologowie i wiele badań udowodniło już, że to właśnie wyobraźnia wpływa znacząco na zdolność uczenia się oraz inteligencję naszych dzieci.

Zadbajmy więc, aby zabawy naszych dzieci dbały o ich wszechstronny rozwój, ale były przede wszystkim świetną zabawą! W pierwszych latach życia, maluchy wyjątkowo szybko przyswajają wiedzę i oczekują interesujących zajęć. Warto więc zadbać o to, aby w zasięgu ich ręki zawsze znajdowały się zabawki kreatywne. Ze względu na to, że otwarty umysł dziecka, chłonie w tym okresie dużą ilość informacji, edukacyjne akcesoria pomogą mu w rozwijaniu prawidłowego myślenia, kształtowaniu wyobraźni oraz budowaniu odpowiednich zdolności kojarzeniowych i psychomotorycznych.

Kreatywne zabawki, które uczą i bawią!

Jak wybrać? Oto idealne przykłady zabawek, w zależności od wieku naszego dziecka. Dziś zaczynamy od zabawek 0 i 6+

Zabawki 0+

  1. Mata edukacyjna Leśna Kraina (KLIK)- zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna – skutek. Gimnastyka dla bobasa z pałąkami pozwala rodzicom na regulowanie poziomu stymulacji poprzez regulowanie pałąków, przesuwanie zabawek i włączaniu świateł i muzyki. Jednym słowem – świeci, szeleści i idealnie zajmuje dziecko na dłużej niż 5 minut, a co najważniejsze – stymuluje do dłuższego leżenia na brzuszku!
  2. Książeczka interaktywna dwustronna (KLIK)– wspaniale wpływa na rozwój inteligencji emocjonalnej maleństwa już od pierwszych dni życia. Początkowo wzrok dziecka przyciągają ostre, kontrastowe i wyraziste kolory: czerń, biel i czerwień znajdujące się po jednej stronie książeczki. W drugim etapie życia dziecko jest zachęcane do unoszenia główki, by patrzeć na drugą stronę książeczki, zawierającą całą gamę różnorodnych kolorów, a także elementy stymulujące wyobraźnię i kreatywność, jak chociażby elementy z szeleszczącym papierem, czy elementy ruchome. Stosowałam taką u Leo i mogę polecić ją z całego serca!;-)
  3. Przytulanka interaktywna Wayne uczy mówić (KLIK) – to nie tylko wspaniała przytulanka, którą Twoje dziecko może zabrać do snu, ale przede wszystkim kreatywna i edukacyjna zabawka. Posiada bowiem funkcję nagrywania głosu, lalka w zabawny sposób powtarza wypowiadane słowa, powodując uśmiech nie tylko na twarzach dzieci. Dodatkowo gra 4 wesołe melodie i kiwa głową w ich rytm oraz posiada funkcję nagrywania głosu i powtarzania nagrań w późniejszym czasie. Jednym słowem zachęca dziecko do: słuchania, mówienia i reagowania.

Kreatywne zabawki, które uczą i bawią!

Zabawki 6+

  1. Mówiąca piłka 2w1 (KLIK)- to zabawka, która pomoże każdemu maluszkowi w nauce alfabetu oraz liczenia od 1 do 10. Różnokolorowa, wykonana z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału wspaniale nadaje się do zabaw sportowych oraz doskonale sprawdzi się jako przytulanka. Jednym słowem dobra zabawa i nauka – wystarczy, że rzucisz piłkę swojemu dziecku, a usłyszysz wydobywające się z niej dźwięki. To genialna rozwojowa zabawka, którą pokocha każdy maluszek!
  2. Jestem Szefem / Dinozaur z piłeczkami (KLIK) to genialna zabawka, która otrzymała nagrodę SUPER PRODUKT w VI edycji konkursu organizowanym przez czasopismo „Mam dziecko”. To zabawka, która daje dziecku poczucie samodzielności i władzy. Dzieci mogą rozpinać zamek znajdujący się na grzbiecie dinozaura, siadać w jego środku, czując się jak w basenie z piłeczkami. Gdy zabawka jest zapięta dziecko ma możliwość badania różnych struktur materiału szeleszczących elementów, może bawić się grzechotką, przeglądać się w lusterku, a także wyciągać piłki z brzucha dinozaura przez otwory na jego grzbiecie.

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.

Leave a Response

*