Now Reading
Krótka historia o zabijaniu! Czyli dlaczego nie każdy powinien być rodzicem.
0

Krótka historia o zabijaniu! Czyli dlaczego nie każdy powinien być rodzicem.

krotka historia o zabijaniuKrótka historia o zabijaniu! Czyli dlaczego nie każdy powinien być rodzicem. Oglądaliście kiedyś „Oszukać przeznaczenie”? Pamiętacie taką scenę w której jakaś mało inteligentna blondi zatrzaskuje się w solarium i pali żywcem? Umiera w męczarniach. Krzyczy, kopie, płacze…nic. Nikt jej nie pomaga. Niezły horror, prawda?

A teraz zamknij na chwilę oczy. Już? Wyobraź sobie, że dokładnie to samo czuje dziecko zamknięte w samochodzie w upale. Bo jego matka wyszła na zakupy i nie wpadła na to, że zapięte w foteliku dziecko może dostać udaru! Bo temperatura w samochodzie zakrawa o piekło! Bo kolejka w Lidlu była za długa i kilka minut zrobiło różnicę! Bo jesteś idiotą/idiotką jeśli w taką pogodę zostawiasz małe dziecko samo w samochodzie – nawet na chwilę! Ono płacze, krzyczy, powoli się odwadnia…słabnie i może nawet umrzeć. Ostatnio taka historia znów miała miejsce w Polsce, słyszeliście? Fala upałów chyba wypala niektórym szare komórki….

Sytuacja nr.2. Idealna mamusia z milionem sweet foci na Fejsbuniu zamyka dwójkę dzieci w domu i jedzie z kochankiem na wakacje. Młodsze umiera po kilku dniach z wycieńczenia, drugie ledwo odratowują. I znów historia się powtarza. Zamknięte w domu dzieci drapią w futryny, krzyczą, błagają o pomoc, szukają w desperacji wody i jedzenia… Pomoc nie przychodzi albo przychodzi za późno. A matka? Ona  TYLKO wyskoczyła na wakacje i nie pomyślała że dzieciom coś się stanie…

Puenta jest prosta – niektórzy ludzie nie powinni być rodzicami! A może przyszli rodzice powinni przechodzić jakieś testy na potencjalny debilizm? Podobnie jest z prawem jazdy – nie każdy się do tego nadaje i nie każdy powinien jeździć autem. Wiem, jestem dość radykalna w tym co piszę, ale czuję się oburzona, wręcz wściekła! I nie przyjmuję tłumaczenia pt. „wyszłam tylko po mleko dla dziecka”, „to trwało tylko 10 minut”, „nie sądziłam że coś im się stanie” Stało się i tak – jesteś wyrodną matką/ojcem! Brak Ci wyobraźni? Nie wiesz, że bycie rodzicem to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwa Twojego dziecka?! To tylko mała istota, która jest skazana na Ciebie – dorosłego, na swoją mamę czy tatę, którym ufa…

Nie zawiedź tego zaufania albo po prostu daj sobie spokój z rodzicielstwem!

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
100%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.

Leave a Response

*