Now Reading
Kupujemy korektor pod oczy i do twarzy. Jak wybrać najlepszy?
0

Niedoskonałości, przebarwienia, krostki, cienie i sińce pod oczami? Jest na to rada! Do zamaskowania tego rodzaju defektów skórnych świetnie nadają się korektory, których działanie i właściwości docenia coraz więcej kobiet. Dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy!

Jaki jest korektor idealny? Kosmetyk, z którym nie będziesz chciała się rozstać, powinien tuszować wszelkie niedoskonałości cery, stapiając się jednocześnie z jej kolorytem oraz zachowując jej naturalny wygląd. Dobry korektor nie może też wysuszać skóry ani gromadzić się w obrębie załamań czy zmarszczek. Wysokiej jakości kosmetyk będzie również zapewniał długotrwały efekt przez wiele godzin.

Jak dobrać korektor pod oczy?

Wybierając korektor pod oczy powinnaś kierować się odcieniem swojej karnacji, a także koloru cieni widocznych na twojej twarzy. Unikaj korektorów w chłodnych, szarawych lub zbyt różowych odcieniach. By zniwelować tego rodzaju niedoskonałości, sięgnij po korektor w neutralizującym kolorze, między innymi łososiowym, morelowym lub oliwkowym.

Jeśli twoje cienie mają odcień fioletowy i śliwkowy, dobrym rozwiązaniem będzie korektor z pigmentami żółtymi. Jeśli cienie mają kolor oliwkowy, szary lub brązowy, wybierz kosmetyk o łososiowym lub różowawym odcieniu. Cienie błękitne lub sine zamaskujesz korektorem o morelowych lub pomarańczowych tonach, natomiast zaczerwienienia ukryjesz kosmetykiem z zielonymi lub oliwkowymi pigmentami.

Jak dobrać korektor do twarzy?

Odrębną grupę produktów tworzą korektory maskujące do twarzy, przykładowo Affinitone Concealer od Maybelline, którą służą do tuszowania defektów skórnych, mankamentów, niedoskonałości, przebarwień czy nawet oznak zmęczenia. Jednak podobnie jak kosmetyki przeznaczone do stosowania pod oczy, również korektory do twarzy są dostępne w kilku odcieniach, które określają ich działanie.

Korektory o zielonych i oliwkowych tonach świetnie sprawdzą się do niwelowania wszelkich zaczerwienień, widocznych naczynek oraz jakichkolwiek innych plam na twarzy o czerwonym odcieniu. Podobne właściwości wykazują niektóre korektory z żółtymi pigmentami, choć najlepiej radzą sobie z niebieskawymi sińcami i cieniami.

Jeśli twoim problemem są zielonkawe żyłki i sińce, a w dodatku masz ciemniejszą karnację, sięgnij po korektor o odcieniu różowym. Jeżeli twoja cera jest szara i pozbawiona blasku, przy pomocy takiego kosmetyku możesz także stworzyć doskonałą bazę pod makijaż.

Korektor biały pomoże ci zamaskować delikatne przebarwienia lub drobne zmarszczki, lecz jego stosowanie wymaga pewnej wprawy i doświadczenia. Z kolei kosmetyk z pigmentami niebieskimi może przydać ci się latem – gdy przesadzisz ze słońcem, uspokoisz w ten sposób odcień skóry.

Jak prawidłowo nakładać korektor?

Korektor najlepiej nakładać palcami, niemniej jeśli zdecydowałaś się na kosmetyk w płynie, lepszym rozwiązaniem może okazać się pędzel. Korektor aplikuj punktowo, a następnie wklep go delikatnie palcami aż do jego połączenia ze skórą. Potem możesz nałożyć na twarz podkład kryjący, wyrównujący kolor zatuszowanego miejsca z odcieniem cery, oraz puder, który zapewni całości trwałość.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*