Now Reading
Lista na 31.12.2016 (nie) postanowień noworocznych
1

Lista na 31.12.2016 (nie) postanowień noworocznychLista na 31.12.2016 (nie) postanowień noworocznych

 

Lista na 31.12.2016 (nie) postanowień noworocznych. Dlaczego tak? Dawno przestałam już spisywać postanowienia typu „przestanę jeść słodycze” i tak jem ich mało, „zacznę się zdrowo odżywiać” i tak jem zdrowo, „będę więcej ćwiczyć” i tak ćwiczę ile mogę a kiedy nie mogę, bo fizycznie nie mam kiedy, to nie biczuję się z tego powodu. Można rzucać palenie czy inne używki. Zawsze warto, nie koniecznie od pierwszego :). Natomiast w tym roku postanowiłam zrobić listę, która może być wielkim ładunkiem energetycznym dla wszechświata na cały przyszły rok. Lista wdzięczności. Czym jest lista wdzięczności? Listą rzeczy, spraw, ludzi, wydarzeń, za które jesteś wdzięczna. Zachęcam cię do spisania jej w fizyczny sposób, na przykład na ostatniej stronie kalendarza na 2017. Dlaczego? Ponieważ wtedy zobaczysz jaką moc ma wdzięczność za to co mamy w życiu. Dziękując dziś, otrzymasz jeszcze więcej każdego dnia następnego roku. Za co jesteś wdzięczna? 

Kilka dni temu wpadłam na tekst „Bądź wdzięczny za to co masz, żebyś nie był wdzięczny za to co MIAŁEŚ”. Sama prawda. Jeśli nie doceniasz tego co masz tu i teraz, za chwile nie będziesz miała nawet tego, żebyś mogła docenić… Już nie raz sprawdziłam to na własnej skórze :).

Dlatego gorąco zachęcam cię do stworzenia listy wdzięczności za to co MASZ w swoim życiu :).

Zauważ, że „postanowienia” są zazwyczaj listą rzeczy, których ci nie wolno, powinnaś się wystrzegać, lub uczenia się nowych kompetencji. Ja proponuję ci coś zupełnie innego. Nie cierpię kiedy ktokolwiek zabrania mi robienia czegoś. Wierzę, że każdy sam powinien dojść do momentu, w którym wie, że coś jest nie stosowne, złe, krzywdzi innych czy po prostu jest gorszą wersją CIEBIE. Tym bardziej nie będę zabraniać czegokolwiek sama sobie, bo jeszcze się znielubię :P.

Lecę po kartkę i długopis, ponieważ nie kupiłam jeszcze kalendarza.

Powodzenia! Życzę ci żebyś była lepszą wersją siebie w 2017 roku, dostała od życia jeszcze więcej dobrego niż w poprzednim… oraz nauczyła się doceniać każdą najmniejszą dobrą rzecz, sytuację, osobę :).

Z wyrazami miłości i podziękowaniami za cały 2016 rok!!!!

Karolina

 

What's your reaction?
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.
1 Comments
  • 31/12/2016 at 13:36

    Mam całą listę rzeczy za które jestem wdzięczna. A postanowień nie robię na Nowy Rok, bo z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień stawiam sobie cele do zrealizowania. Uściski :*

Leave a Response

*