Now Reading
Loveling, czyli historia matczynej miłości
0

Loveling, czyli historia matczynej miłości

Wybierając się na film „Loveling“ miałyśmy dość mieszane uczucia. Przede wszystkim dlatego, że  dawno nie oglądałyśmy dramatów. Natomiast projekcja niezwykle nas zaskoczyła. Od samej fabuły po ścieżkę dźwiękową czy kolorystykę. Loveling reżyserii Gustavo Pizziego ukazuje życie pewnej nietypowej rodziny z obrzeży Rio de Janeiro – matki Irene, jej męża oraz czwórki synów. Ich beztroskie życie na przedmieściu zostaje zaburzone, gdy najstarsze z dzieci – Fernando, zostaje dostrzeżony w świecie sportu i otrzymuje propozycję kariery w Niemczech, gdzie miałby poświęcić się piłce ręcznej. W związku z szybkimi oraz ważnymi decyzjami, od których zależy przyszłość chłopca, Irene otrzymuje prawdziwe wyzwanie od życia: musi pogodzić się z długą rozłąką oraz zdobyć nowe siły na nadchodzące zmiany.

Loveling, czyli historia matczynej miłości

Obsada ról w Loveling okazała się nietuzinkowa i dość zaskakująca. Aktorzy zostali dobrani bardo adekwatnie, szczególnie, że wiele z ról to role dziecięce. Młodzi adepci aktorstwa świetnie wywiązali się ze swych zadań, ale i tym starszym nie brakowało talentu, zwłaszcza odtwórczyni głównej roli – Karine Teles, która jest również współtwórczynią scenariusza. Godna pochwały jest także gra ojca rodziny, Klausa, czyli Otavia Mullera oraz debiutującego Kanstantinosa Sarrisa, wcielającego się w rolę najstarszego syna.

Poza świetną grą aktorską, to, co zwraca również uwagę, to muzyka oraz efekty dźwiękowe, które zostały starannie dobrane, genialnie budują atmosferę. Film dokładnie ukazuje rolę matki, jej znaczenie w rodzinie, co może być ciekawym tematem dla każdej kobiety. Byłyśmy negatywnie nastawione do wydźwięku filmu jako dramatu, jednak posiadał on błyskotliwe i często zabawne dialogi, które zgrabnie przeplatały się z tymi poważnymi, zmuszającymi do refleksji.

 

What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*