Ciąża
Now Reading
Manualny masaż krocza – instrukcja
0

masazManualny masaż krocza – instrukcja

  • Masaż wykonuj po skończonym 36 tygodniu ciąży.
  • W przypadku infekcji pochwy nie stosuj masażu, aż do wyleczenia.
  • Umyj ręce przed wykonaniem masażu.
  • Najwygodniejsze pozycje, to klęk na jednym kolanie z drugą nogą lekko odwiedzioną i stopą opartą o podłogę, albo pozycja stojąca z nogą opartą, np. o krzesło.
  • Do masażu używaj naturalnych olejów np. olejek z kapsułek „oleju z wiesiołka” dostępnego w aptece. Odrobinę olejku rozgrzej w dłoniach. Jednym palcem nanieś olejek na obszar wejścia do pochwy i na wargi sromowe od wewnątrz, i wykonuj delikatne ruchy okrężne wokół pochwy. Gdy śluzówka wchłonie olejek, włóż opuszkę palca do pochwy i uciskaj jej dolny brzeg (w kierunku odbytu) w środku i na zewnątrz, do momentu, w którym poczujesz pieczenie. Nie naciskaj więcej, poczekaj, aż pieczenie ustanie. W ten sposób zwiększasz swoją odporność na ból i uczucie rozciągania w okolicach pochwy. Masaż wykonuj regularnie w ten sam sposób przez kilka dni, a następnie dołącz do masowania drugi palec. W zależności od samopoczucia dojdź do masowania czterema palcami – wtedy krocze może się rozciągnąć już do 2/3 wielkości główki noworodka.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
27%
Ważne
73%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Izabela Dembińska
Izabela Dembińska
Założycielka Medical Pregnancy Training, położna, instruktor rekreacji ruchowej, pilates, propagatorka świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży, wykładowca szkoły rodzenia, uczestniczka licznych konferencji położniczych, pasjonatka mentalnych form pracy z ciałem.

Leave a Response

*