Now Reading
Mata edukacyjna – podstawowa zabawka Pełzacza [wideo]
0

Mata edukacyjna – podstawowa zabawka Pełzacza

Kiedy twoje dziecko zaczyna być pełnoprawnym, domowym pełzaczem, wiedz, że powinnaś mieć się na baczności. Dlatego właśnie warto pomyśleć o tym etapie zawczasu i zaopatrzyć się w porządną matę edukacyjną. Dlaczego porządną i dlaczego nie może być to pierwsza lepsza nudna mata? A z bardzo prostego powodu. Twoje dziecko kiedy pozna już każdy zakątek maty, znudzi się nią po kolejnych piętnastu minutach. Dlatego musisz być przebiegła i niczym Bruce Lee znać kolejny cios przeciwnika. A cios potrafi przyjść o 5.00 nad ranem. Dlatego nigdy nie lekceważ młodego Pełzacza.

Mata edukacyjna – podstawowa zabawka Pełzacza

Pamiętam jak dziś poranek (a właściwie dla mnie to był środek nocy!), kiedy Aleksander postanowił obudzić się X dzień pod rząd o bodaj 5.00 nad ranem i być gotowy pełzać i bawić się. Przygotowana wieczór wcześniej, miałam gotowy fort dla Pełzacza. Fort składał się z narożnika, kocy, stolika do brydża i maty edukacyjnej, oraz wielu ulubionych zabawek początkującego Pełzacza. Tak przygotowana na stawienie czoła porannej energii Syna, położyłam go na tym prowizorycznym placu zabaw a sama uderzyłam w kimkę… Długo nie musiałam czekać na sen :). Po około piętnastu minutach obudziłam się, a pierwszym uczuciem, którego dostąpiłam była panika. Dlaczego? Ponieważ pełzacz zniknął z fortu!

Co się okazało? Stolik do brydża po dziadku został pokonany dołem a młody człowiek ze swoją wolą eksploracji postanowił przemieścić się w kolejne strefy pokoju. Wtedy wiedziałam, że zabawa kilkoma pluszakami i grzechotką minęła bezpowrotnie. Człowiek potrzebował dodatkowych atrakcji.

Mata edukacyjna – podstawowa zabawka Pełzacza

Właściwie nie ma się co dziwić. Ten czas musiał nadejść. Jednak mogłam się do niego lepiej przygotować. Dlatego właśnie jestem zwolenniczką wypasionych mat edukacyjnych. Pisałyśmy już o kilku tutaj KLIK Dlatego nie podam jednej, która będzie „najlepsza” dla twojego dziecka. Dlaczego? Ponieważ nie wiem czy woli szeleszczące  zabawki, czy lusterka a może jednak muzyczkę? Al był totalnie zajarany wszelkiego rodzaju muzyką i tak zostało mu do dziś. To pewnie dlatego, że sporo jeździłam w ciąży samochodem a podczas jazdy zawsze słuchałam dużo (i głośno) muzyki.

Dlatego dzisiaj zamiast podawać gotowy przepis na sukces jakim jest wybór idealnej maty edukacyjnej, przedstawię film, który jest również dostępny jako relacja na naszym fejsie.

Miłego seansu ;), oraz strategicznych wyborów ;)!

Maty kupisz tutaj KLIK

Dystrybutorem na rynek Polski polecanych przez nas mat, jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

 

 

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.

Leave a Response

*