Ciąża
Now Reading
Mięśnie Kegla dlaczego warto o nie dbać w ciąży? [WIDEO]
6

Mięśnie Kegla dlaczego warto o nie dbać w ciąży? [WIDEO]

 

Mięśnie Kegla dlaczego warto o nie dbać w ciąży? [WIDEO]. Mięśnie Kegla czyli mięśnie dna miednicy odpowiadają za prawidłowe ustawienie ścian pochwy i krocza. Jeśli poprawisz ich jakość przed porodem to późniejszy powrót do formy będzie o wiele łatwiejszy i szybszy. A to bardzo ważne dla każdej kobiety. Ma to zapobiegać w przyszłości obniżeniom ścian pochwy i problemom, które się z tym wiążą, czyli nietrzymaniem głównie moczu.

Mięśnie Kegla dlaczego warto o nie dbać w ciąży?

Częstym problemem u kobiet, zazwyczaj po więcej niż jednym porodzie jest właśnie nie trzymanie moczu. Nie oznacza to, że idąc ulicą po prostu się zsiusiasz, co też w ekstremalnych przypadkach może mieć miejsce, ale na przykład podczas kichnięcia czy śmiechu. Jest to problem, o którym mówi się częściej, jednak nie jest on jeszcze traktowany jako normalny do rozmowy. Niewiele kobiet przyznaje się do nietrzymania moczu, mimo, że sprawa ich dotyczy.

Jak zapobiegać nie trzymaniu moczu po ciąży? Zadbaj o swoje mięśnie Kegla już podczas noszenia dziecka w brzuchu. Ćwiczenia nie są trudne, ani zbyt czasochłonne. Chcesz wiedzieć jak zadbać o mięśnie Kegla? Informacje znajdziesz tutaj.

Dyskomfort nietrzymania moczu może być naprawdę spory, dlatego warto zadbać o mięśnie Kegla już w ciąży, aby później uniknąć nieprzyjemnych i krępujących sytuacji.

What's your reaction?
Interesujące
50%
Pozytywne
0%
Ważne
50%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
6 Comments

Leave a Response

*