Now Reading
Modelina: Zabawa, która rozwija nie tylko wyobraźnię…
1

Modelina: Zabawa, która rozwija nie tylko wyobraźnię…

Czy wiesz, że trenowanie zręczności palców i dłoni ma szalenie istotne znaczenie dla rozwoju małego dziecka? Najwyższy czas, by rodzice polubili jak dotąd znienawidzone masy plastyczne. Okazuje się, że zarówno plastelina, modelina, jak również istniejący od niedawna na rynku magiczny piasek niezwykle skutecznie wpływa na prawidłowy rozwój maluchów.

 

Dziecko trzymające i ugniatające w swoich rączkach modelinę nie tylko poprawia umiejętność zręcznego chwytania przedmiotów, ale również doskonali sprawność napinania i rozluźniania mięśni, jednocześnie doskonaląc ruchy nadgarstka, przedramienia i ramienia.

Modelina: Zabawa, która rozwija nie tylko wyobraźnię…

Dlaczego motoryka jest ważna w rozwoju dziecka?

„Motoryka” to wszystko to, na co składa się sprawność ruchowa człowieka. Istnieją dwa rodzaje motoryki: duża i mała. Ta pierwsza odnosi się do ogólnej sprawności fizycznej, występującej na całym, ludzkim ciele. Motoryka mała angażuje chwyt, czyli tylko dłonie i palce. Bez wątpienia oba wymienione wyżej rodzaje uzupełniają się nawzajem, dlatego tak ważne jest, by dzieci spędzały czas nie tylko na graniu w piłkę, ale również zainteresowały się ćwiczeniami plastycznymi, takimi jak m.in. kolorowanie, wyklejanie lub lepienie z modeliny.

 

Dlaczego rodzice wyręczają dzieci w zabawie?

Jeśli zabawa plastyczna z Twoim dzieckiem kończy się tym, że cały proces tworzenia dzieła artystycznego angażuje jedynie Ciebie, a maluch tylko bacznie obserwuje postępy, to… Musisz z tym skończyć! Pamiętaj, że podczas zabawy opartej na motoryce małej dziecko angażuje zmysł dotyku i uczy się wychodzenia z własną inicjatywą. Bardzo częstym argumentem rodziców jest stwierdzenie, że dziecko nie potrafi wykorzystać zastosowań zabawki. Powód jest prosty! Zabawki dobierane są nieodpowiednio do wieku.

Modelina: Zabawa, która rozwija nie tylko wyobraźnię…

Dzieci od 1 roku życia

 Jeśli maluszek dopiero zdobywa swoje pierwsze doświadczenie w zabawie z plasteliną, modeliną lub magicznym piaskiem to zadbaj o to, by jak najlepiej zapoznał się z tym rodzajem zabawy. Brak umiejętności stworzenia konkretnej figury, wcale nie dyskwalifikuje z eksperymentowania z modeliną. Wręcz przeciwnie. Przygotuj miejsce do zabawy, wyjmij modelinę i ugniataj ją, tworząc zabawne kształty, a następnie wręcz kawałek swojemu dziecku – niech naśladuje Twoje ruchy, a może od razu zacznie tworzyć swoje małe, autorskie dzieła sztuki.

 

Dzieci powyżej 3 roku życia

Trzy latka to odpowiedni czas, by w pełni korzystać i rozwijać umiejętności motoryczne dziecka. Jedną z najlepszych metod na rozwijanie plastycznych talentów jest magiczny piasek. Świadome mieszanie kolorów pozwoli maluchowi w pełni oddać skrywane w sobie emocje. Warto wybrać taki piasek, który nie wysycha, nie twardnieje, a co najważniejsze jest wykonany z naturalnych składników na przykład Magiczny Piasek – Creative Pack, który kupisz tutaj KLIK

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

Dzieci powyżej 5 roku życia

Bez wątpienia pięciolatki mają już pewne wyobrażenia o świecie, który je otacza. Jako rodzic pozwól dziecku podzielić się swoimi dotychczasowymi obserwacjami, przy użyciu modeliny na przykład Magiczna Modelina – Safari,KLIK kupisz ją tutaj . Dzięki nieograniczonym możliwością kombinacyjnym nie tylko rozwiną się kreatywnie, ale istnieje szansa, że odnajdą w sobie prawdziwą pasję konstruktorską. Co więcej zabawa w ugniatanie kolorowej masy pomaga dzieciom w zniwelowaniu zaburzeń lateralizacji (braku wiedzy, która strona jest u nich dominująca – prawa czy lewa).

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.
1 Comments

Leave a Response

*