Now Reading
Naucz się skakać ze spadochronem w weekend
0

naucz sie skakac ze spadochronem w weekendSkakanie ze spadochronem wcale nie jest takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Dzisiaj każdy, kto ma ochotę na poznanie tajników spadochroniarstwa, może skorzystać ze specjalnych szkoleń AFF, w których można wziąć udział nawet w jeden weekend.

 

Szkolenia AFF (ang. Accelerated FreeFall – przyspieszona nauka swobodnego spadania) to specjalne szkolenia spadochronowe, których głównym celem jest kompleksowe, bezpieczne i szybkie przygotowanie ucznia-skoczka do wykonywani skoków samodzielnie. Szkolenie to uczy, jak wykonywać skoki z opóźnionym otwarciem spadochronu, czyli można wówczas zaznać na własnej skórze emocji towarzyszących swobodnemu spadaniu.

Na czym polega szkolenie AFF?

Szkolenie tego rodzaju dzieli się na dwie części, a mianowicie część teoretyczną oraz praktyczną. Aby zakończyć szkolenie AFF, uczeń musi posiadać odpowiednią wiedzę i opanować odpowiednie umiejętności dotyczące skoku i lądowania.

Szkolenie teoretyczne następuje przed praktycznym i trwa jednocześnie przez cały kurs. Przekazuje ono szeroką wiedzę dotyczącą budowy i działania sprzętu spadochronowego, postępowania w przypadku sytuacji awaryjnych, ponadto polega ono na omawianiu z nim przez instruktora każdego wykonanego skoku, który jest nagrywany.

Część praktyczną tworzą specjalne ćwiczenia na uprzęży, w trakcie których uczeń-skoczek dowiaduje się, jak wyczepiać się ze spadochronu głównego i otwierania spadochronu zapasowego, a także same skoki spadochronowe z dwoma oraz potem z jednym instruktorem. W trakcie skoku uczeń jest wyposażony w radiotelefon, który umożliwia łatwą komunikację. Nierzadko uzupełnieniem są też ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym, który pozwala na imitowanie warunków spadania ze spadochronem.

Co po zakończeniu szkolenia?

Pomyślnie zakończone szkolenie spadochronowe to dobry początek przygody ze skokami. Od razu po szkoleniu skoczek może wykonywać skoki samodzielnie, ale za jego bezpieczeństwo nadal odpowiada instruktor, który go nadzoruje. Powinien on skakać w macierzystym ośrodku aż do momentu uzyskania świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego lub zagranicznej licencji.

Ile trzeba zapłacić za szkolenie AFF?

Cena szkolenia AFF nie jest niska, ale jest to szkolenie kompleksowe i intensywne, które można odbyć nawet w ciągu jednego weekendu. Cena za standardowe szkolenie trwające kilka weekendów to około 4000-4500 złotych, natomiast za szkolenie ekspresowe odbywające się w 3-4 dni trzeba zapłacić około 5000 złotych. Cena skoku doszkalającego po kursie to około 300 złotych. Trzeba też zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie OC dla skoczka spadochronowego, które kosztuje około 120 złotych.

Gdzie wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenia są obecnie organizowane w wielu ośrodkach spadochroniarskich znajdujących się na terenie całego kraju. Adresy można wyszukać już teraz przez internet. Więcej informacji o skokach znaleźć można pod adresem: http://skokiwarszawa.pl/.

What's your reaction?
Ważne
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*