Ćwiczenia
Now Reading
O byciu mamą w krzywym zwierciadle!
0

Bycie mamą wcale nie jest błogosławieństwem. Bynajmniej nie tylko. Wiąże się z poczuciem strachu, bezradności, często wywołuje w Tobie frustrację i najzwyklejsze na świecie zmęczenie. Tak to wygląda u mnie i nie boję się o tym mówić wprost…
Moje życie przed urodzeniem Gabiego było takie nieskomplikowane: miałam narzeczonego z którym mogliśmy zwiedzać świat, weekend był weekendem – służył do odpoczynku i leżenia w łóżku, ewentualnie wieczorami mogliśmy spotykać się ze znajomymi na butelkę dobrego wina (lub dwie) itp. Dziś w pierwszej kolejności jestem mamą – tak, wiem – taka kolej rzeczy…tak właśnie wygląda DOROSŁOŚĆ.
Ostatnio zrobiłam więc krótki rachunek sumienia, usiadłam i zaczęłam myśleć o tym, co tak naprawdę zmieniło się w moim życiu i czego nauczyłam się będąc mamą? Założę się, że część z tych podpunktów znacie z autopsji, prawda?;-)

1. Dzięki posiadaniu dziecka dotarło do mnie, żeby zawsze nastawiać budzik 30min wcześniej (czyt przed 6). Dzięki temu mogę spokojnie się wysikać i wypić w miarę ciepłą kawę. Inaczej w grę wchodzi mikrofalówka, a swoje potrzeby fizjologiczne załatwiam pomiędzy karmieniem Młodego, a szykowaniem dla niego ubrań…

2. Zrozumiałam, że słowo weekend nabrało zupełnie nowego wymiaru: wiąże się z wypadami do Fikolandii, na basen, plac zabaw, do kina itp. albo po prostu z zabawami w kałuży!

woda

3. I wtedy zaczynasz tęsknić za poniedziałkiem…

4. Weekendową butelkę wina z przyjaciółmi zamieniasz na melisę! Czy Wasze dzieci rozumieją pojęcie kaca? Tak właśnie myślałam;-) Nikomu nie życzę pobudki o 7 rano, podczas gdy Twój świat dalej wiruje, a głowa pęka od najmniejszego szelestu…

5. Zwiedzanie świata zamieniasz na zwiedzanie wszelkich placów/sal zabaw, klubików itp. Tym sposobem odwiedziliśmy Madagaskar czy Kolorado (dla niewtajemniczonych proponuję wpisać Madagaskar+dzieci, Wujek Google podpowie, że raczej nie chodzi o egzotyczną wyspę)…

6. Weekendy też mogą być fajne! Szczególnie jeśli masz układ w którym niedziela, jest takim „szczególnym dniem” kiedy nie stoisz w garach, a Twoje dziecko ma przywilej zjedzenia pizzy!!!

7. Twoje dziecko jest niegrzeczne? Pfff, przy obcych robi maślane oczy kota ze Shreka, a dla dziadków urasta do rangi anioła! Nie dajcie się zwieść pozorom. Oglądaliście Juniora? Tak, moje dziecko potrafi nim być, podczas gdy nie ma publiczności.

8. Nauczysz się wszystkich ciuchci z Tomka i Przyjaciele, ba, nawet wyrwana ze snu będziesz recytować kolory i imiona każdego z nich… Uwierzcie mi – przy ilości tych ciuchci nauka „Pani Twardowskiej” to pikuś!

9. Jesteś romantyczką? Lubisz podziwiać wschody i zachody słońca?! Jak zostaniesz mamą, to masz to jak w banku…

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Interesujące
9%
Pozytywne
73%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
18%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.

Leave a Response

*