Ćwiczenia
Now Reading
O byciu mamą w krzywym zwierciadle!
0

10. W momencie kiedy zasypia ci dziecko planujesz umyć głowę albo pomalować paznokcie? Nie polecam! Ono jest sprytniejsze niż Ty! Zawsze wyczuje odpowiedni moment i akurat przy ostatnim paznokciu przebudzi się i będzie wołało: „mama, smoooooczek!”

11. Chcesz ładnie wyglądać idąc z dzieckiem do centrum handlowego albo na spacer? Zapomnij o szpilkach, olej wyprasowaną koszulę i nie ubieraj dziecka „odświętnie”. Po co masz biegać po całym CH boso, bo on/a ucieka w stronę Smyka i przy okazji cieknący lód ozdobił już jej/go piękny, nowy tshirt? Chcesz go wytrzeć? Z pewnością twoja koszula idealnie się do tego przyda;-) Bo do czego niby służy rękaw mamy???

12. Nauczysz się zasypiać wszędzie, o każdej porze, dosłownie na chwilę..na stojąco, z łyżką w ręku, usypiając własne dziecko…każda chwila to istne błogosławieństwo, prawda?

13. Nauczysz się też samoistnie zapadać pod ziemię, kiedy twoje dziecko wchodząc do autobusu zobaczy czarnoskórą osobę i będzie wrzeszczało: „Mamo, black!” albo stojąc w kolejce przy kasie i widząc grubszą kobietę zapyta: „Czy ta Pani też będzie miała dzidziusia?”

14. Sformułowanie „To tylko dziecko” stanie się Twoją mantrą!

15. Nauczysz się ucinać dyskusję albo tak formułować odpowiedz żeby nie prowokować kolejnych..chyba zdajesz sobie sprawę z tego ile pytań wiąże się z faktem: „dlaczego ten autobus ma czarne, a nie czerwone koła?”

16. Nie znasz się na samochodach a masz w domu synka? Przejdziesz przyśpieszony kurs na mechanika! Jeepy, SUV-y, różne modele, kolory itp. A spróbuj go oszukać!!! On doskonale wie czym różni się BMW 5 od 6!

uta

17. Nauczysz się obcować z biedronkami, mrówkami, ślimakami i innymi stworzeniami, które można przynieść do domu w pudełku po butach..będziesz śpiewać: „ślimak, ślimak..wystaw rogi” aż padniesz albo przerażony ślimak zrobi kupę ze stresu i odwróci chwilowo uwagę Twojego dziecka…

ślimaki

18. Jeśli chodzi o ciastka, chrupki i frytki to w przypadku dziecka nie istnieje takie pojęcie jak poczucie sytości! Będzie jadło, aż zwymiotuje…

19. Kiedy usłyszysz jak twoja bezdzietna koleżanka mówi ci w słuchawkę: „nudzę się” albo „jestem zmęczona” wybuchniesz śmiechem albo będziesz chciała wbić jej nóż w plecy! Jak ktoś, kto nie posiada dzieci może się nudzić? Albo być zmęczony! Czy to jakiś żart?

20. Jeśli wydawało Ci się, że jakiś dupek kiedyś złamał Ci serce i nie można płakać więcej/mocniej/bardziej się bać albo bardziej kogoś kochać, to bardzo się mylisz…Zmienisz zdanie, kiedy zostaniesz mamą..

21. Wtedy uświadomisz sobie jak bardzo można kochać takiego łysego, śliniącego się brzdąca tylko za to, że JEST….

 

 

 

 

WsteczStrona 2 / 2Dalej
What's your reaction?
Interesujące
9%
Pozytywne
73%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
18%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.

Leave a Response

*