Now Reading
Odchudzamy „ciężkie oko” – korekcyjny makijaż dla opadającej powieki
0

Odchudzamy „ciężkie oko” – korekcyjny makijaż dla opadającej powieki

Jeśli niezależnie od rodzaju wykonywanego makijażu nasze oko wygląda na mniejsze niż w rzeczywistości, a przy tym na smutne i ciężkie, bardzo możliwe, że borykamy się z problemem opadającej powieki. Jak sobie z tym poradzić? Oto kilka porad, dzięki którym optycznie zamaskujesz opadającą powiekę!

Opadająca powieka – czyli jaka?
Na początku odpowiedzmy sobie na kilka pytań:

 

Czy nasze oko wydaje się zawsze ciężkie – tak jakbyśmy były zmęczone i niewyspane?

 

Czy często słyszymy, że wyglądamy na przygnębione?

 

Czy za każdym razem podczas malowania kreski zyskujemy smutny, skierowany do dołu kształt?

 

Czy ciężko nam pomalować powieki cieniem w taki sposób, aby efekt końcowy wyglądał korzystnie?

Odchudzamy „ciężkie oko” – korekcyjny makijaż dla opadającej powieki

Jeśli odpowiemy twierdząco na te pytania, nasze powieki można określić jako opadające. Terminem tym określa się specyficzną budowę oka, w której nad łukiem brwiowym widoczny jest nadmiar skóry, który zachodzi na powiekę, nadając jej w ten sposób ciężki, nieco smutny wygląd. Problem ten może się również pojawić wraz z wiekiem na skutek wiotczenia skóry. Co więcej, przypadłość ta może się pojawić tylko na jednym oku lub też być silniejsza z jednej strony. Zanim przystąpimy do wykonania makijażu, przyjrzyjmy się sobie w lustrze – pomoże nam to dobrać właściwą technikę.

 

Sprytne triki z cieniami
Najważniejsza zasada pracy z opadającą powieką polega na tym, aby wyciągać makijaż lekko poza naturalną linię załamania – będzie to wyglądać tak, jak by nasza ruchoma powieka kończyła się wyżej iż w rzeczywistości. Jak osiągnąć taki efekt? Blendując cienie, kierujmy się ku zewnętrznemu kącikowi i wyciągajmy go do kącika brwi i skroni. Postawmy również na kosmetyki o matowym wykończeniu – perłowy lub brokatowy połysk może pogłębić wrażenie ciężkości.

 

Przy opadającej powiece warto także rozświetlić wewnętrzny kącik oka jasnym, połyskującym cieniem. Lekki blask wewnątrz oka odciągnie uwagę od ciemnego, matowego zakończenia, sprawiając, że oko będzie wyglądać na nieco większe. Ciekawy wybór cieni, które nam w tym pomogą, znajdziemy w ofercie L’Oreal Paris.

 

Kreska na opadającej powiece
Wykonanie kreski bywa ciężkie nawet na normalnej powiece – w przypadku powieki opadającej wymaga natomiast niemalże mistrzowskiej precyzji. Najważniejszą kwestię stanowi poprowadzenie linii w taki sposób, aby nie było widać, że kończy się ona w załamaniu powieki – w ten sposób zyskamy efekt liftingu oka. Warto również zakończyć ją nieco wcześniej, tuż przy samym zewnętrznym kąciku, co dodatkowo optycznie uniesie powieki.

 

Z czego warto zrezygnować przy opadającej powiece?
W tej sytuacji powinnyśmy przede wszystkim zrezygnować z rozświetlenia łuku brwiowego. Dlaczego? Pamiętajmy o podstawowej zasadzie konturowania – wszystko co jasne i błyszczące przyciąga spojrzenia. Nakładając preparat z rozświetlającymi drobinkami, podkreślimy zatem naszą opadającą powiekę i sprawimy, że będzie ona jeszcze bardziej widoczna. Zamiast tego, możemy nałożyć rozświetlacz nad łuk brwiowy – w ten sposób optycznie otworzymy oko.

 

Warto również ograniczyć malowanie dolnej powieki ciemnymi lub połyskującymi cieniami. Zbyt ciemny dół oka może jeszcze dodatkowo zintensyfikować efekt ciężkości, dzięki czemu spojrzenie będzie wyglądało na zmęczone i smutne.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
Mama w Formie
Mama w Formie! to sposób na sprawienie, by polskie Mamy były zdrowsze, a z benefitów odpowiedniego stylu życia korzystały także ich dzieci. Od pierwszych dni życia.

Leave a Response

*