Ćwiczenia
Now Reading
Jak pozbyć się bólu w odcinku lędźwiowym w ciąży ĆWICZENIA [WIDEO]
0

Jak pozbyć się bólu w odcinku lędźwiowym w ciąży ĆWICZENIA

 

Jak pozbyć się bólu w odcinku lędźwiowym w ciąży ĆWICZENIA. Ćwiczenia na złagodzenie bóli w odcinku krzyżowym kręgosłupa podczas ciąży to  idealny zestaw, który pomoże uzyskać ci nową jakość noszenia ciąży. Większość z nas, z wyjątkiem wyjątkowych szczęściar nie boryka się z bólami odcinka lędźwiowego podczas ciąży. Okazuje się jednak, że jest to spory problem, z którym wydaje nam się trudno jest sobie radzić. Monika przedstawiam nam zestaw ćwiczeń, który skutecznie zwalcza bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa podczas ciąży.

Takie bóle mogą pojawić się zarówno na początku ciąży jak i podczas całego jej przebiegu oraz pod koniec, kiedy ciężar brzucha jest już duży a nam jest coraz trudniej się poruszać. Często pod koniec ciąży kobiety najchęniej nie ruszałyby się z kanapy lub łóżka :). Tak, każda z nas ma takie dni a czasem tygodnie… Jednak dla zdrowia swojego i dziecka powinnyśmy postarać się o aktywność fizyczną, o ile oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań.

Pamiętaj, aby przed ćwiczeniami wykonać rozgrzewkę . Jeśli cierpisz na zespół żyły głównej nie powinnaś wykonywać ćwiczeń w leżeniu na plecach.

Pamiętaj, że możesz wykonywać ćwiczenia po konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym, tak aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i dziecka. Ciąża to nie choroba, ale stan, w którym należy zachować wyjątkową ostrożność.

Ćwiczenia te możesz wykonywać również po porodzie. Są idealnym zestawem, który pomoże ci zniwelować bóle w dolnej części pleców.

Ćwiczenia należy wykonywać co najmniej trzy razy w tygodniu, aby uzyskać najlepszy efekt i pozbyć się dolegliwości.

Sprawdź także ćwiczenia na ból kręgosłupa w ciąży  oraz jeśli jesteś już dłużej mamą a nadal dokuczają ci dolegliwości bólowe zobacz materiał z Trenerką mam

Okazuje się, że ból kręgosłupa to nasz dodatkowy bonus w macierzyństwie. Nie musimy się jednak wcale na niego zgadzać. Mamy narzędzia, jakimi są ćwiczenia na mamie w formie, które pozwolą nam na pozbycie się bólu. A zaniedbanie takich dolegliwości może prowadzić do stałych zmian w całym organizmie. Problem z postawą to nie tylko sprawa kręgosłupa. Warto o siebie zadbać droga mamo!

What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Monika Grzesik
Monika Grzesik
Monika Grzesik- Instruktor Metody Pilates oraz Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją- fitness. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracuje z kobietami w ciąży i połogu w Klubie Mamoiselle. Podczas swoich zajęć łączy wiedzę zdobytą na zajęciach z ginekologii i położnictwa w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej z kilkuletnią praktyką instruktorską.

Leave a Response

*