Now Reading
Pracuj z dzieckiem pod pachą!…Czy warto?
0

glowneNie prowadziłam co prawda statystyk, ale na podstawie wielu rozmów z mamami, które mam okazję przeprowadzać podczas moich treningów, szacuję, że 80% z nich marzy o tym, żeby podczas swojego urlopu macierzyńskiego wpaść na jakiś genialny pomysł na biznes. Taki, który pozwoli im się utrzymać, a przy tym, aby mogły wykonywać tą pracę ze swoim „dzieckiem pod pachą” i nie musieć oddawać go w objęcia niani, klubu malucha czy żłobka.
Ja też byłam taką mamą. Co więcej, z realizacją pomysłu nie czekałam na urlop macierzyński, tylko zaczęłam go realizować już wcześniej. Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, postanowiłam rzucić bezpieczną, etatową pracę przy biurku i zrealizować swoje marzenie – zamiast wydawać pieniądze na kolejne godziny spędzane w klubach fitness zaczęłam sama je prowadzić. Ponieważ byłam w ciąży, wyszkoliłam się właśnie w aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie, dzięki czemu mogłam bezpiecznie pracować nawet do końca ciąży, z perspektywą, że jak się urodzi moja córka, będę mogła zabierać ją ze sobą do pracy.
Co mną wtedy powodowało?
Chciałam, aby moja pasja stała się moją pracą. Wiedziałam, że kompletnie nie nadaję się do pracy, którą wówczas wykonywałam, i miałam dosyć zmuszania się każdego dnia do tego, aby znowu zasiąść przy biurku na 8 godzin.
Dlaczego wykonałam tak radykalny krok akurat wtedy, gdy dowiedziałam się, że moje życie lada moment totalnie wywróci się do góry nogami?
No właśnie dlatego, że nie chciałam wydawać połowy (jeśli nie więcej) swoich ciężko zarobionych pieniędzy w pracy, której nie cierpię, po to, żeby niania lub ciocia z klubu malucha zobaczyła pierwszy kroczek mojej córeczki lub usłyszała jej pierwsze słowo zamiast mnie. Chciałam wspierać moją małą córeczkę i towarzyszyć jej w tych pierwszych, jakże istotnych latach jej życia.
A poza tym, skoro i tak ma być wywrotka, to niech będzie na całego!
No i była wywrotka… NA CAŁEGO!!!

WsteczStrona 1 / 5Dalej
What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Monika Cywińska
Monika Cywińska
Monika Cywińska to mama 2,5 letniej Alicji i 5 miesięcznego Tymka. Od zawsze uprawiała sport. Jako nastolatka zdobywała medale w szermierce dziewcząt. Z wykształcenia jest biologiem, pasjonatką profilaktyki zdrowia człowieka. Gdy dowiedziała się, ze jest w ciąży, postanowiła rzucić pracę w biurze i zająć się trenowaniem innych ciężarnych mam. Od 3 lat prowadzi w Warszawie zajęcia wg. swojego autorskiego programu MAMAFIT - ĆWICZENIA DLA KOBIET W CIĄŻY I MAM MALUCHÓW. Owocem tych spotkań podczas wspólnych treningów jest stworzenie strony e-mamafit.pl oraz kursu internetowego DOMOWY TRENING DLA KOBIET W CIĄŻY – W ZDROWYM CIELE ZDROWY DZIDZIUŚ. Strona powstała z potrzeby dzielenia się doświadczeniami z życia ćwiczącej mamy oraz wiedzą dotyczącą aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie. 

Leave a Response

*