Now Reading
Prebiotyki i probiotyki dla urody jako nowość w kosmetyce
1

Prebiotyki i probiotyki dla urody jako nowość w kosmetyce

Prebiotyki i probiotyki dla urody jako nowość w kosmetyce. Wiele razy wspominałam Wam, że moja skóra pozostawia wiele do życzenia i ostatnimi czasy nie wychodzę od dermatologów i kosmetyczek. Walczę z suchą, atopową skórą, a co się okazuje – skórą naczynkową i skłonną do podrażnień. Postanowiłam zrobić dobrze sobie i swojej twarzy! A co, należy nam się!;-) Moja twarz bardzo długo wyglądała na zmęczoną (w końcu jestem mamą dwójki dzieci), pozbawioną blasku i wiecznie zaczerwienioną. Po dobraniu odpowiednich kosmetyków trafiłam do Kliniki Zdrowia i Urody Feniks SPA (tutaj możecie ich znaleźć -> KLIK)i oddałam się w ręce cudownej i wyjątkowo biegłej w swoim fachu – Kasi Bernackiej. Wystarczyło jej kilka minut i prześwietliła mnie na wskroś. „Musimy wyprowadzić Twoją skórę, zanim zaczniemy się upiększać” – oto werdykt, który usłyszałam;-) I co? Zafundowałam sobie świetny zabieg, o którym fachowo możecie przeczytać poniżej, natomiast cały przebieg możecie zobaczyć na naszym video. Szczerze? Już jestem fanką,a efekty widać gołym okiem już po samym zabiegu. Gorąco Wam polecam<3 (na końcu artykułu zdjęcia z zabiegi i PO! 🙂 )

 

Prebiotyki i probiotyki dla urody jako nowość w kosmetyce

 

PREBIOTYKI I PROBIOTYKI DLA URODY

ZABIEG EU-SEB

od Meder Beauty Science

Pierwszy profesjonalny zabieg dermokosmetyczny z pre i probiotykami dedykowany dla skóry z trądzikiem wieku dorosłego, skłonnej do zanieczyszczeń, z miejscowymi stanami zapalnymi, podrażnionej zabiegami dermo-estetycznymi tj. peelingi medyczne, terapie laserowe.

Prebiotyki i probiotyki do twarzy? Zdecydowanie tak!

Naturalna fora bakteryjna znajdująca się na powierzchni skóry tworzy żywą barierę, która chroni ją przed bakteriami i wirusami patogennymi. Według ekspertów liczba przyjacielskich bakterii związanych z naszym ciałem 10-krotnie przewyższa liczbę komórek w całym organizmie. Kwaśny odczyn skóry zapewnia właściwe warunki do bytowania niewidzialnych gołym okiem przyjaciół. Wiele współczesnych leków i środków codziennego użytku powoduje zachwianie tego specyficznego ekosystemu. Na wyjałowionej skórze patogenne bakterie rozwijają się błyskawicznie i psują jej kondycję. Pojawiają się infekcje skóry, stany zapalne, wypryski, zaczerwienienia, swędzenie, skóra się łuszczy.

Liczne badania naukowe* udowodniły, że miejscowe stosowanie preparatów kosmetycznych z bakteriami probiotycznymi i prebiotykami ma olbrzymi wpływ na poprawę kondycji skóry. Dzisiaj kosmetyki takie zyskują coraz większą popularność, chociaż – nie jest żadną tajemnicą – o ich dobroczynnych właściwościach wiedziały już nasze babki np. lecząc oparzenia słoneczne „zsiadłym mlekiem”.

Bazując na wynikach prac i działalności badawczej prowadzonej przez naukowców, doświadczony lekarz dermatolog – dr Tiinę Orasmae-Meder we współpracy z grupą szwajcarskich biochemików opracowała dermokosmetyczny zabieg EU-SEB do bezinwazyjnej terapii skóry problematycznej w wieku dojrzałym.

Prebiotyki i probiotyki dla urody jako nowość w kosmetyce

Jak działa zabieg EU-SEB?

ProbiotykiSaccharomyces, Latobacillus, Leuconostoc, Streptomyces griseus, Aspergillus, Bacillus filtrate, wyselekcjonowane kultury bakterii z mleka, jogurtu oraz drożdży – zmniejszają ilość chorobotwórczych bakterii i odbudowują zdrową mikroflorę skóry Poprawiają funkcjonowanie bariery ochronnej, zmniejszają częstotliwość i nasilenie procesów zapalnych, aż znikną całkowicie. Stosowane miejscowo zapewniają efekt delikatnej eksfoliacji nadając skórze miękkość i gładkość. W naturalny sposób nawilżają skórę. Wpływając na wzrost i różnicowanie fibroblastów opóźniają procesy przedwczesnego starzenia się skóry.

Bioecolia® – glukooligosacharyd pochodzący z naturalnych cukrów, zastrzeżony patentem prebiotyk – stymuluje wzrost i wspiera rozwój przyjaznych dla naszej skóry bakterii. Hamuje rozprzestrzenianie się Propionibacterium acnes, bakterii chorobotwórczych odpowiedzialnych za powstawanie trądziku i zmian zapalnych. Pomaga w utrzymaniu stabilnej warstwy ochronnej skóry.

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Interesujące
100%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.
1 Comments

Leave a Response

*