Now Reading
Masz pryszcze po goleniu? Sprawdź jak się ich pozbyć!
0

Masz pryszcze po goleniu? Sprawdź jak się ich pozbyć!

shutterstock_105876797Zaczerwienienia, uporczywe swędzenie i mało estetyczne pryszcze po goleniu – z tym problemem zmaga się na co dzień wielu mężczyzn. Jaka jest przyczyna tej sytuacji? Najczęściej odpowiada za to brak prawidłowej pielęgnacji skóry zarówno przed, jak i po goleniu. Podpowiadamy zatem, jak radzić sobie z czerwonymi krostkami i zaczerwienieniami po goleniu, by móc cieszyć się gładką i miękką skórą!

Dlaczego pojawiają się pryszcze po goleniu?

Usuwanie zarostu z twarzy, szczególnie jeśli jest wykonywane codziennie, to zabieg, który nasza skóra znosi bardzo ciężko. Podczas golenia uszkodzeniu ulega jej naturalna bariera hydrolipidowa, której zadaniem jest ochrona skóry właściwej przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Osłabiony płaszcz hydrolipidowy zwiększa skłonność skóry do podrażnień, przesusznia, zaczerwienień, a także wszelkich niedoskonałości, które mogą pojawić się bezpośrednio po goleniu. Eksperci z laboratorium Vichy zaznaczają, że podczas golenia podrażnionej skóry bakterie mogą dostać się bezpośrednio do skaleczeń wywołując zakażenie, skąd droga do trądziku po goleniu jest już bardzo krótka.  Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas usuwania zarostu, jak również po goleniu, stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, które złagodzą powstałe na skórze podrażnienia i wzmocnią jej odporność przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Golenie bez podrażnień – jak się golić?

Jeżeli zależy nam na tym, by pozbyć się pryszczy po goleniu, musimy zwrócić szczególną uwagę na dobór właściwych kosmetyków do usuwania zarostu. W tym przypadku zdecydowanie należy zrezygnować z tradycyjnego mydła oraz preparatów na bazie mydła – jest to składnik, który zaburza prawidłową pracę gruczołów łojowych i pobudza je do produkcji nadmiernej ilości sebum, tworząc tym samym idealne warunki do rozwoju bakterii, a następnie zmian trądzikowych. Aby uchronić się przed podrażnioną skórą po goleniu, należy wybierać żele lub pianki do golenia wzbogacone substancjami nawilżającymi i łagodzącymi np. gliceryna + alantoina. To pomoże nam zmiękczyć skórę i ułatwić cały proces golenia. Pamiętajmy też o wyborze odpowiedniej maszynki do golenia – jej ostrze nie powinno być ani zbyt ostre ani zbyt tępe, jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko występowania podrażnień, skaleczeń oraz krostek po goleniu.

Oczyszczanie skóry po goleniu

Po goleniu należy dodatkowo oczyścić skórę przy pomocy odpowiedniego płynu – to bardzo ważne, aby skóra była perfekcyjnie czysta przed nałożeniem wybranego kremu do twarzy, bowiem w ten sposób będzie lepiej wchłaniała jego składniki aktywne. Możemy wybrać preparat w formie żelu lub toniku do twarzy – ważne jednak, aby skład kosmetyku był pozbawiony alkoholu. Alkohol wykazuje silne działanie drażniące skórę, co może bardzo niekorzystnie wpłynąć na podrażniony już naskórek. Z tego samego względu nie zaleca się również stosowania wody kolońskiej po goleniu, która może jedynie podrażnić skórę i osłabić jej barierę hydrolipidową.

Krem po goleniu
Po goleniu i oczyszczeniu skóry konieczne jest nałożenie na twarz odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego, który powinien złagodzić ewentualne podrażnienia, nawilżyć skórę i wzmocnić ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych np. mrozu, wiatru czy słońca. Jeżeli zmagamy się nie tylko z pryszczami po goleniu, ale też zmianami trądzikowymi na pozostałej powierzchni twarzy, wybierzmy krem matujący o właściwościach antybakteryjnych np. z kwasem salicylowym. W pozostałych przypadkach wystarczy nawilżająco-kojący preparat z dodatkiem substancji odżywczych np. witamin lub ekstraktów roślinnych.

 

 

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
100%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*