Now Reading
Kiedy przesadzić dziecko z kołyski do fotelika?
0

Kiedy przesadzić dziecko z kołyski do fotelika?

Pojawienie się nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie dla wszystkich znajomych oraz bliskich rodziców noworodka. Choć jest to wspaniały czas, który z całą pewnością zostanie w pamięci na zawsze, to jednak niejednokrotnie przysparza wielu problemów. Przede wszystkim wówczas, kiedy jest to dla kogoś pierwsze doświadczenie tego typu. Świeżo upieczona mama czy tata często szukają rad u swoich znajomych, w Internecie czy nawet uczęszczają na specjalne spotkania. Ciężko jest wszystko skompletować w taki sposób, aby być pewnym, że o niczym się nie zapomniało i niczego nie zabraknie.

Co znajdziemy w sklepach?

Sklep z dla niemowląt oferuje cały szereg rozmaitych produktów, które są bardzo zróżnicowane względem siebie, co pozwala na dokładniejsze dopasowanie ich do wymagań danego dziecka. Z całą pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Pojawiające się problemy dotyczą przede wszystkim faktu, że dziecko rozwija się i rośnie w niewyobrażalnie szybkim tempie. Z tego względu, ubranka kupione stosunkowo niedawno, mogą okazać się już całkowicie nieaktualne i za małe. Tak samo dzieje się z resztą z droższymi sprzętami, takimi jak foteliki samochodowe. Maluch rosnąc, musi mieć dostosowany do swoich wymiarów odpowiedni fotelik. Oczywiście, na samym początku musi to być kołyska, którą ustawia się tyłem do kierunku jazdy, aby całkowicie zminimalizować obrażenia przy ewentualnym wypadku bądź stłuczce. Kiedy jednak nadchodzi czas odwrócenia i przesadzenia dziecka z kołyski do fotelika?

Najlepsze foteliki samochodowe – rodzaje i przystosowanie do dziecka o określonej wadze

Takie przedmioty dopasowuje się zazwyczaj względem ciężaru malucha. Jedne z najbardziej podstawowych są foteliki samochodowe 9-18 kg. Montuje się je tyłem do jazdy, ponieważ dziecko ważące dziewięć kilogramów zazwyczaj jeszcze jest zbyt małe, aby podróżować w tradycyjny sposób. Teoretycznie przyjęło się, że umowną wagą do odwrócenia fotelika jest trzynaście kilogramów. Jednakże zależy to od bardzo wielu czynników i tak naprawdę od samego dziecka – rodzice powinni sami zdecydować czy ich potomek jest już na to gotowy, czy jeszcze nie. Żadne dziecko nie rozwija się jednakowo, każde w swoim czasie, więc trudno jest dopasować konkretnie wiek oraz wagę. Wielu rodziców obiera strategię taką, w której czekają aż ich podopieczny wyrośnie z danego fotelika i kupują większy. Wiąże się to jednak z dużym nakładem finansowym i nie każdego stać na takie rozwiązanie. Jak sobie można z tym poradzić? Jest na to prosty sposób. Wystarczy po prostu kupić taką odmianę, która by służyła przez lata i „rosła razem z dzieckiem”. Są bowiem takie typy, które można powiększać poprzez rozciągnięcie o odpowiednią długość stelaża. Tak samo dzieje się z szacowaną wagą malucha. Istnieją foteliki samochodowe 15-36 kg, a nawet z większą skalą foteliki samochodowe 9-36 kg. Dzięki temu, sprzęt taki kupuje się zazwyczaj raz. Co prawda, często są droższe od tych standardowych, ale w ostatecznym rozrachunku wychodzą o wiele taniej od kupna wielu pojedynczych sztuk.

Od kiedy zacząć przygotowania do przesadzenia dziecka z kołyski do fotelika?

Jak już wcześniej było wspominane, decyzję o zmianie dotychczasowego fotelika musi podjąć rodzic. Na co musi zwracać uwagę, aby być pewnym, że to już jest ten czas? Przede wszystkim zauważyć powinien fakt, że dziecko powoli przestaje się mieścić w swojej kołysce. Jedną z zaobserwowanych zmian może być między innymi wystawanie głowy dziecka nad górną krawędzią oparcia. Co więcej, pasy, których zadaniem jest zabezpieczenie malucha będą z trudem się zapinać, albo całkowicie nie będzie można połączyć ich końcówek ze sobą, ponieważ nie obejmą ciała dziecka. Oczywiście w grę mogą wchodzić także inne czynniki, takie jak grube ubranie (w szczególności w okresie zimowym). Wówczas trudne zapinanie wcale nie będzie oznaczać konieczności kupienia większej kołyski albo fotelika. Sklep z dla dzieci w swojej ofercie posiada specjalne kombinezony, które nie są tak obszerne jak między innymi kurtki puchowe, a zapewniają dostatecznie dużo ciepła.

 


What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
50%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
50%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*