Ćwiczenia
Now Reading
Jak przygotować się do porodu naturalnego?
0

Jak przygotować się do porodu naturalnego? Jeśli jesteś już po trzydziestym ósmym tygodniu ciąży, warto zacząć się przygotowywać rozciągając mięśnie przywodzące ud.

Przyjmij pozycję klęku podpartego, oprzyj ręce pod barkami, prawą nogę wyciągnij do boku, tak, żeby palce były zrotowane na zewnątrz. Stopa jest w linii kolana. Drugie kolano tez odpychasz do boku, żeby wychodziło poza biodro. Ręce minimalnie przepychasz do przodu, nabierasz wdech, zadzierasz miednice, schodzisz nisko, jak najniżej, tak, żeby nie odkładac pośladków na podłogę. Głowa jest luźna, możesz zejść na przedramiona. Powinnaś poczuć rozciąganie od przyśrodkowej części uda aż po przywodziciele. Możesz zostać niżej, możesz zostać na dłoniach. To zależy od ciebie. Przytrzymaj tą pozycję od trzydziestu sekund do dwóch minut, żeby zadziały się zmiany strukturalne w mięśniu. Wracają z pozycji, powoli unoś łokcie, przenoś ciężar do przodu na dłonie i zepnij powoli nogę. Powtórz to samo na drugą stronę.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
50%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
50%
About The Author
Monika Grzesik
Monika Grzesik
Monika Grzesik- Instruktor Metody Pilates oraz Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją- fitness. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Na co dzień pracuje z kobietami w ciąży i połogu w Klubie Mamoiselle. Podczas swoich zajęć łączy wiedzę zdobytą na zajęciach z ginekologii i położnictwa w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej z kilkuletnią praktyką instruktorską.

Leave a Response

*