Now Reading
Rośnij z muzyką, czyli – dlaczego warto wybierać zabawki wydobywające dźwięki?
0

Rośnij z muzyką, czyli – dlaczego warto wybierać zabawki wydobywające dźwięki?

Kupujesz dziecku zabawki wydające dźwięki? Bardzo dobry wybór! Przekonaj się, dlaczego stanowi to ważny element w rozwoju dziecka!

 

Muzyka otacza nas każdego dnia. Towarzyszy nam za równo w trakcie porannych zakupów w pobliskim supermarkecie, u fryzjera lub kosmetyczki. Warto dopilnować, aby również dzieci miały jak najwięcej styczności z rytmicznymi dźwiękami, ponieważ stanowi to ważny element rozwoju muzycznego każdego maluszka.

 

Czy wiesz, że dziecko słyszy swoje pierwsze dźwięki jeszcze będąc w brzuchu mamy? Ten obszar jest wyjątkowo ciekawy, dlatego wielu naukowców zdecydowało się na poświęcenie swojego czasu na dokonanie kilku interesujących badań. Co z nich wynikło? Przede wszystkim badania dowodzą, że muzyka pozytywnie oddziałuje na dziecko już w okresie prenatalnym – od dwudziestego szóstego tygodnia, gdzie dziecko słyszy już rytm i melodię.

Rośnij z muzyką, czyli – dlaczego warto wybierać zabawki wydobywające dźwięki?

Melodie w trakcie ciąży

Muzyka ma bardzo dobry wpływ na maluszka jeszcze w brzuchu mamy. Te pozytywne zmiany można zauważyć w trakcie obserwacji reakcji dziecka na różne dźwięki. Warto pamiętać, że intensywne, głośne odgłosy pobudzają małego słuchacza, natomiast spokojne, powolne, łagodne, dźwięki relaksują go. Te same zależności występują także już po narodzinach dziecka.

 

Doskonałą praktyką jest to, by rodzice już od najmłodszych lat dziecka stymulowali jego rozwój słychu, co w rezultacie może doprowadzić do szybkiego rozwoju pasji i ukrytych talentów maluszka.

 

Co zyskuje dziecko regularnie słuchając muzyki?

Muzyka wyjątkowo korzystnie oddziaływuje na psychikę i dojrzewanie dziecka – dzięki tej metodzie trenuje się pamięć i rozwija kreatywność, poprawia się koncentracja, dzięki czemu kilkulatkowi dużo łatwiej przyswoić wiedzę, szybciej opanowuje umiejętności pisania i czytania. Dodatkowo wyraźnie widać podwyższony poziom ogólnej motywacji i opóźnienie objawów zmęczenia. To właśnie muzyka i rytmiczne dźwięki przyczyniają się do rozładowania emocji i napięć.

 

Rośnij z muzyką, czyli – dlaczego warto wybierać zabawki wydobywające dźwięki?

 

Jak dobierać muzyczne zabawki?

Muzykę w życiu dziecka najlepiej wprowadzać już od najmłodszych lat. Producenci zabawek podpowiadają rodzicom w jaki sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Niektóre zabawki wydające dźwięki, takie jak na przykład ta [KLIK] wpływają na rozwój motoryki małej i dużej (o tym jak ważna jest motoryka w rozwoju maluszka przeczytasz tutaj [KLIK]). Każda z 3 kuleczek uderzając o dno uaktywnia światełka oraz melodie lub wesołe dźwięki, co bez wątpienia wzbudzi zainteresowanie małego słuchacza. Specjalny lejek ułatwia mniejszym dzieciom wrzucanie piłeczek do wnętrza zabawki, jednocześnie trenując świadome chwytanie przedmiotów.

 

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

Melodia utulająca do snu

 

Już od chwil narodzin warto przedstawić dziecku muzyczną stronę świata. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy tuż przed snem malca, przez kilka minut, nucić kołysanki lub po prostu włączać relaksacyjną muzykę. Świetnym rozwiązaniem dla małych słuchaczy jest wprowadzenie gadżetów muzycznych, przeznaczonych do zabawiania lub usypiania dzieci. Doświadczeni rodzice najchętniej wybierają grające karuzele, które można zamontować nad łóżeczkiem, takie jak na przykład ta [KLIK]. Nic dziwnego, przecież każde dziecko potrzebuje rutynowego stanu przejściowego pomiędzy czasem zabawy i odpoczynku.

 

U dzieci w wieku powyżej 5. miesiąca warto zastosować grające maty, interaktywne zabawki i melodyjne grzechotki, tak by jak najskuteczniej wykorzystać dotychczasowo nabyte umiejętności.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*