Now Reading
Rozstanie rodziców, jak powiedzieć dziecku. Rozmowa z psychologiem.
0

Rozstanie rodziców, jak powiedzieć dziecku. Rozmowa z psychologiem

 

Rozstanie rodziców, jak powiedzieć dziecku. Rozmowa z psychologiem. Czy jest dobry wiek na rozstanie rodziców? Lepiej kiedy dziecko jest małe czy już większe bo możemy mu więcej wytłumaczyć? Jak rozmawiać z dzieckiem o rozstaniu. Jak rozmawiać tak, aby straty emocjonalne były jak najmniejsze? Ilość pytań jaka rodzi się w głowie rodziców jest absolutnie nieskończona. Wiem, bo chodziłam w tych butach. Rodzice sami cierpią lub targają nimi emocje a trzeba wziąć się w garść i zająć dzieckiem lub dziećmi. To one w całej sytuacji są najważniejsze, ponieważ plony zasianych teraz błędów mogą zbierać przez całe swoje życie. Bądź życie do pierwszej dobrej terapii.

Rozstanie rodziców, jak powiedzieć dziecku. Rozmowa z psychologiem.

Dlatego tak ważne jest aby dobrze zadbać zarówno o siebie jak i o dzieci. Katarzyna Balsam, psycholog dziecięcy w rozmowie z nami mówi o tym jakie są zagrożenia, czym tak naprawdę jest rozstanie rodziców dla dziecka oraz jak i kiedy informować dziecko o naszej decyzji.  Co zrobić jeśli dziecko było świadkiem agresji lub awantur? Rozstanie rodziców i rozpad rodziny to prawdziwy dramat dla każdego. To jak je przejdziemy razem z naszymi dziećmi i ile będziemy się po nim zbierać zależy tylko od nas. Warto dlatego uspokoić emocje, na chwilę się zatrzymać i pomyśleć które rozwiązanie dla waszej rodziny będzie najlepsze.

 

Ekspert: Katarzyna Balsam, Niebieska Sprężynka

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
100%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.

Leave a Response

*