Po porodzie
Now Reading
Rozstęp mięśni brzucha po porodzie – jak sprawdzić [WIDEO]
4

Rozstęp mięśni brzucha po porodzie – jak sprawdzić [WIDEO]

 

Rozstęp mięśni brzucha po porodzie – jak sprawdzić [WIDEO]. Zanim przystąpimy do ćwiczeń na mięsień prosty brzucha, bardzo ważnym jest, aby sprawdzić czy nie nastąpiła separacja mięśnia prostego. Mięsień prosty brzucha w czasie ciąży rozciąga się. Macica wypycha płaty mięśnia prostego na boki. Po ciąży mięsień powinien zejść z powrotem do pozycji wyjściowej z przed ciąży.

Rozstęp mięśni brzucha po porodzie – jak sprawdzić [WIDEO]

Jak sprawdzić czy mięsień prosty brzucha wrócił do pozycji wyjściowej?

Połóż się (przez bok) na plecach. Nogi ugięte w kolanach, pozycja jak do wykonywania brzuszków. Nogi ugięte, miednica swobodnie. Złóż razem trzy palce, połóż je na wysokości pępka i unoś powoli do góry. Weź wdech a z wydechem zepnij mięsień prosty brzucha, zasysając pępek w stronę kręgosłupa i na samym końcu podnosimy głowę do góry. Patrzymy jaka ilość palców mieści się pomiędzy płatami prostymi mięśni brzucha. Jeśli mieszczą ci się trzy palce (3 cm) i więcej, oznacza to, że rozstęp mięśnia prostego brzucha nastąpił. Jeśli na dwa bądź na jeden, znaczy to, że wszystko jest w porządku.
Powoli odłóż głowę.
Jeśli masz rozstęp powyżej trzech centymetrów, skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który ci powie jakie ćwiczenia możesz wykonywać. Na pewno będziesz zaczynała od ćwiczeń na mięsień poprzeczny a nie prosty brzucha.
Opis przykładowych ćwiczeń znajdziesz tutaj.
Jeśli twoja separacja mięśnia prostego brzucha jest na dwa centymetry lub mniej, możesz wykonywać wszystkie ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Przeczytaj także: Rozstęp mięśni brzucha po porodzie – ciało po ciąży.

What's your reaction?
Interesujące
47%
Pozytywne
29%
Ważne
18%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
6%
About The Author
Mama w Formie
4 Comments
  • 27/07/2016 at 09:44

    Większość kobiet po ciąży mierzy się z tym problemem… U mnie też występował, ale wybrałam się do fizjoterapeuty. Gabinet Fizjospot poleciła mi znajoma. Pomyślałam sobie – czemu nie, warto spróbować. Poszłam i p. Aleksandra bardzo mi pomogła 🙂

Leave a Response

*