Now Reading
Samodobro – moda inspirowana literaturą
0

Samodobro – moda inspirowana literaturą

Co dziś czytałaś swojemu dziecku? Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie dzieciom i jak bardzo pobudza ich wyobraźnię, uspokaja i tworzy więź z rodzicem. Jak dowiesz się z naszego tekstu (klik), warto podczas czytania zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich są na przykład ilustracje. To one potrafią tworzyć piękne światy i opowiadać dodatkowe historie, przedstawiać ich rozwiązania. Ten bajkowy świat, który każdy z nas chętnie wita w swoim życiu postanowiła wykorzystać marka SAMODOBRO. Muszę przyznać, że to co proponują, jest faktycznie samym dobrem :). Ubrania poza tym, że są piękne i opowiadają historie, wykonane są ze wspaniałej jakości materiałów, które doceni każda mama! Delikatne, miękkie, świetnie się piorą! Plus wzory przenoszą zarówno nas jak i dzieci w świat bajek. Czego chcieć więcej? SAMODOBRO to ubrania idealne! W świecie sieciówek, rzeczy szytych taśmowo SAMODOBRO jest wspaniałym rozwiązaniem dla ludzi z poczuciem humoru, chcących i biorących od życia WIĘCEJ i to na co zasługuje ich dusza :). Poznajcie SAMODOBRO!

Samodobro – moda inspirowana literaturą

Marka SAMODOBRO – fairytailor powstała w 2013 roku. Produkuje odzież dla dzieci i dorosłych inspirowaną bajkami i literaturą. Do dwóch kolekcji rocznie powstaje jedna bajka, napisana specjalnie dla SAMODOBRO! Na początku bajki pisali sami, obecnie marka rozpoczęła współpracę ze znaną i lubianą pisarką Katarzyną Wasilkowską, związaną z Wydawnictwem Literatura, zdobywczynią Nagrody Guliwera w Krainie Olbrzymów za rok 2016 za znaczące zaistnienie na rynku literatury dziecięcej.
Ilustracje do bajek, które są jednocześnie wzorami na materiałach rysowała Monika Smyła, malarka związana z Mocakiem. Do najnowszej kolekcji 2018 ilustracje stworzyła Joanna Gniady współpracująca jako ilustratorka między innymi z Operą Paryską, The Guardian, Ikeą itd. Zdobywczyni World Illustration Awards / Shortlist 2017, 3×3 International Illustration Awards / Merit Winner 2015.
Projekty SAMODOBRO zostały docenione przez brytyjskiego „Vogue’a” (publikacja 10/2016) brytyjski „Glamour” (9/2017), „House of Coco” (2017), regularnie produkty SAMODOBRO publikowane są w niemieckim „LoveMag” przez Dawandę, w magazynie „Branża Dziecięca”.
Do swojej najnowszej kolekcji, do każdej rzeczy dołączana jest metka-książeczka z bajką. Istnieje również metka-książeczka w wersji angielskiej z tłumaczeniem Marka Kazmierskiego, docenionego tłumacza między innymi Tuwima i Brzechwy, członka English PEN, współpracującego z wydawnictwami i organizacjami kulturalnymi w Europie i Ameryce.
19-20 maja 2018  SAMODOBRO będzie partnerem podczas Targów SLOW Weekend ul. Mińska 65 w Warszawie, gdzie będzie prowadzić warsztaty PocketBook/BookPocket z szycia kieszonek na książki. 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.

Leave a Response

*