Po porodzie
Now Reading
Seks po porodzie- „Kto zabrał mój seks?” [WIDEO]
1

Seks po porodzie

Kobietom po urodzeniu dziecka, często towarzyszy wiele pytań dotyczących kobiecości i seksualności. To naturalne. Ich sposób spędzania czasu, ilość zasobów, którymi dysponują by troszczyć się o siebie, gwałtownie się zmniejszają. Kobiety, które jeszcze przed chwilą w sposób spontaniczny i naturalny realizowały swoje potrzeby seksualne, odczuwają znaczne spadki libido i brak zainteresowania seksem. Deklarują, że kochają swoich mężów, chcą być z nimi blisko, ale seks jest ostatnią rzeczą na którą mają siłę i ochotę.

Seks po porodzie

To ważny moment w życiu kobiety i warto poświęcić mu czas. Także dlatego, że w tej właśnie chwili dokonuje się mała wewnętrzna rewolucja. Możemy określić na nowo swój kształt kobiecości i seksualności. Co prawda borykamy się z brakiem czasu, przemęczeniem, stresem, huśtawką emocjonalną spowodowaną pracą hormonów, ale mamy niepowtarzalną okazję żeby przyjrzeć się swoim przekonaniom i obawom, które do tej pory w ogóle nie oglądały światła dziennego.

Seks po porodzie

To wyjątkowy moment, żeby napisać na nowo swoją wielką narrację kobiecości i seksualności. Czasami przyda się pomoc przyjaciółki, życzliwej kobiety, terapeuty, coacha. Czasami warto udać się na warsztaty, albo w miejsca, w których inne kobiety z podobnymi problemami rozwiązują je ćwicząc, bawiąc się. Nie warto zostawać w domu i frustrować się pogarszającą się sytuacją związkową i pogarszającym się samopoczuciem.

Seks po porodzie

Seks odłożony na półkę sam do nas nie wróci, musimy się o niego zatroszczyć. Dlatego odpowiedź na pytanie: „Kto zabrał mój seks”, odpowiedź przewrotnie może brzmieć – Ty sama.

What's your reaction?
Interesujące
40%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
20%
Trudne
20%
Łatwe
20%
About The Author
Mama w Formie
1 Comments

Leave a Response

*