Now Reading
Siłownia w ciąży – czy wysiłek statyczny jest bezpieczny? [WIDEO]
2

Siłownia w ciąży – czy wysiłek statyczny jest bezpieczny?

Siłownia w ciąży – czy wysiłek statyczny jest bezpieczny?

Siłownia w ciąży – czy wysiłek statyczny jest bezpieczny? Niewiele z nas wie, że większość ćwiczeń na siłowni jest tak zwanym wysiłkiem statycznym a ten może być bardzo niebezpieczny dla ciężarnej. Wysiłek statyczny, to taki jaki wykonujemy na siłowni, podnosząc coś ciężkiego, podczas mocnego napinania mięśni brzucha. Dlatego takie ćwiczenia na siłowni w ciąży nie są wskazane. Oczywiście siłownia w ciąży to nie tylko podnoszenie ciężarów. Natomiast są nim wszystkie ćwiczenia powodujące mocne napięcie mięśni brzucha co nie jest wskazane. Jeśli chcesz korzystać z siłowni w ciąży i nie jesteś instruktorem, powinnaś skorzystać z  usług jednego z nich. Upewnij się wcześniej czy osoba, z którą będziesz ćwiczyć ma ukończone kursy, które przygotowują ją do pracy z ciężarnymi.  To bardzo ważne, ponieważ kobieta w ciąży to zupełnie inny klient. Wymagający specjalnej opieki i wiedzy w zakresie fizjologii. Zapoznaj się również przewodnikiem po siłowni dla ciężarnej. Są tutaj opisane ćwiczenia, które możesz wykonywać. Wyszczególnione maszyny, na których możesz ćwiczyć i są bezpieczne dla ciężarnej kobiety, natomiast poza maszynami przedstawionymi w tekście nie powinnaś ćwiczyć bez opieki instruktora przygotowanego do pracy z ciężarnymi.

Dlatego jeśli byłaś przyzwyczajona do wysiłku, który daje siłownia, teraz musisz zwrócić szczególną uwagę na to jak, kiedy i na jakich maszynach ćwiczysz.

Pamiętaj, aby nie podnosić ciężarów, nie napinać nadmiernie mięśni brzucha i obserwować swój organizm. Nawet najlepszy trener nie zauważy sygnałów twojego ciała. Musisz być szczególnie uważna i słuchać swojego organizmu. Jeśli pojawi się cokolwiek niepokojącego, natychmiast zgłoś to trenerowi, przerwij trening a następnie udaj się do swojego lekarz prowadzącego.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
2 Comments

Leave a Response

*