Now Reading
Trampoliny JUMPit – fitnessowy hit dla każdego!
0

Trampoliny JUMPit – fitnessowy hit dla każdego!

Na trampolinach fitness skacze cała Polska. Przekonajcie się, dlaczego jest to super trening dla każdego i w jaki sposób trampoliny wpisały się na kartach historii współczesnego fitnessu.

Skoki na trampolinach – zalety

Podczas godzinnego takiego treningu można spalić aż do 1000 kalorii! Dla porównania, to dwa razy więcej niż podczas jogginu, jazdy na rowerze czy pływania. Skakanie na JUMPit nie obciąża stawów ani kręgosłupa, co sprawia, że jest to niezwykle bezpieczny trening. Korzyści jest wiele, m.in.: wzmacnianie mięśni całego ciała, zwiększenie wydolności organizmu, stymulacja trawienia, modelowanie sylwetki, praca nad równowagą oraz koordynacją ruchową.

Skaczemy bez obuwia – jeszcze lepsze efekty!

Można zauważyć trend „powrotu człowieka do natury”. Na zachodzie coraz bardziej popularne staje się bieganie boso lub w odpowiednich skarpetkach. W wielkich halach z trampolinami także skacze się bez obuwia (jak na trampolinach ogrodowych). Tancerze często także z nich rezygnują. To samo dotyczy się trampolin fitness JUMPit, na których skacze się w specjalnych antypoślizgowych skarpetach (ABS). Dlaczego? Dla zdrowia. Uczestnicy zajęć, którzy skaczą bez butów stawiają lepiej stopę i zmniejszają możliwość obrażeń. Zamknięta stopa w butach jest narażona na osłabienie kostki oraz na kontuzje. Ważnym punktem jest fakt, że skakanie w skarpetkach, jest aż o 5% efektywniejsze!

Trampoliny JUMPit – fitnessowy hit dla każdego!

Badania na temat trampolin

Rolę trampoliny, już w latach osiemdziesiątych doceniło NASA. Udowodnili, że w trakcie skakania, obciążenie jest takie samo na plecach, kostkach i czole. Pamiętajmy, że kostki są dwukrotnie obciążone np. podczas biegania. Natomiast Uniwersytet Norte do Paraná, w wyniku badań udowodniło, że ćwiczenia na trampolinach są wskazane nawet dla seniorów, którzy mają problemy np. z równowagą. Naukowcy z Grecji podczas badań z dziećmi, potwierdziło, że trampoliny zwiększają możliwości ruchowe dzieci. Jak widać, skakać na trampolinach mogą dzieci, dorośli jak i osoby starsze.

Rekord Guinnessa w skokach na trampolinach fitness JUMPit

W Polsce, fitness na trampolinach JUMPit jest niezwykle popularny. To właśnie w naszym kraju odbyło się bicie rekordu Guinnessa w treningu na trampolinach fitness JUMPit. Wydarzenie miało miejsce wiosną 2018 roku na targach GO Active Show. Przygotowano aż 500 trampolin, na których przez 5 minut uczestnicy skakali próbując wpisać się w kartach historii fitnessu. Event odbił się szerokim echem w branży sportowej, udowadniając, że trampoliny to ważny element treningu.

Zobaczcie podsumowujący film z bicia rekordu Guinnessa w treningu na trampolinach fitness JUMPit:  

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*