Trzeci trymestr – ćwiczenia w ciąży

Ćwiczenia w ciąży: Pilates w trymestrze 3

Trener: Monika Grzesik Długość: Długi Trening metody pilates układa się w dopasowany do Twojego stanu zestaw ćwiczeń. Począwszy od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia na stojąco i leżąco, skończywszy na rozciąganiu najważniejszych mięśni w pozycji leżącej, cały wysiłek prowadzi do znacznego poprawienia formy przyszłej Mamy.

Obejrzyj trening

Jak przyspieszyć poród

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Zaprezentowane ćwiczenie jest bardzo pomocne każdej przyszłej mamie. Uelastycznienie mięśni dna miednicy pozwoli ci na mniej bolesny poród, przyspieszy go w pierwszej fazie i rozciągnie grupę mięśni przywodzących.

Obejrzyj trening

Trening mięśni ud – wideo ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Doświadczona w pracy z mamami instruktorka fitness proponuje krótki, ale skuteczny sposób na silne mięśnie ud.

Obejrzyj trening

Ćwiczenia w ciąży, Trymestr 3, trening 3

Trener: Edyta Litwiniuk Metoda: Pregnicious Progrnam Długość: Długi Trening wzmacniający fitness prowadzony według autorskiego programu Edyty Litwiniuk - Pregnicious Program.

Obejrzyj trening

Mama NIE w formie!

Zaczynam świrować – dosłownie! Od kilku dni popadłam w jakiś dziwny, depresyjny stan. Mam chwilowego focha na bycie optymistką i bycie mamą w formie, a co! Czuję się jak mała dziewczynka. Ciągle płaczę i jestem przerażona. I nie, to nie wina hormonów – to chyba stres i bezsilność doprowadziła mnie do miejsca, w którym się znalazłam… (albo głupota, powiedziałby mój mąż!)

Bezwzględne leżenie jest dla mnie dziwnym pojęciem, jak do cholery można leżeć i patrzeć w sufit przez 24h na dobę? To było fajne przez kilka dni – przejrzałam listę rzeczy do szpitala, urządziliśmy dzieciakom pokoje, przeczytałam kilka książek i doczekałam się nowego sezonu Suits. Dziś mi odwala! Ciągle tylko ktg, usg, luteiny i odhaczanie każdego dnia, kiedy to udaje mi się utrzymać Obcego w brzuchu…

Do tego doszedł jeszcze jeden ważny aspekt – Młody i przedszkole. Dopóki chodził na adaptację wszystko było super: nowe miejsce, fajne zabawki, dzieci. Chyba myślał, że to kolejna bawialnia albo klubik w którym fajnie spędzi czas. W momencie kiedy uświadomił sobie, że przedszkole to obowiązek, a nie przyjemność, zaczął odwalać szopki. Płacz (może spójrzmy prawdzie w oczy – czarna rozpacz!), histeria, nie chce wychodzić z domu, zamyka się w swoim pokoju itp. Wojtek zabiera go tam prawie na siłę. Paradoks polega jednak na tym, że 5 min po przekroczeniu progu przedszkola, uspakaja się i jest ok. Póki co zostawiamy go na kilka godzin, tak żebym mogła odsapnąć, a on nabrać ogłady i trochę się usamodzielnić… Niemniej jednak dramat trwa: Młody wyje, a ja z nim.

Może wyda się to Wam głupie (a ja nienormalna), ale zaczynam też snuć wizje tego, jak to będzie, gdy w domu pojawi się drugie dziecko. Nie boję się samego porodu, mało tego – wręcz modlę się żebym urodziła w ekspresowym tempie i żeby odbyło się bez cesarki. Bo kto zajmie się...

Obejrzyj trening

Przybyłam, zdobyłam…czy zwyciężę?

Przybyłam, zobaczyłam…czy zwyciężę?:)

Zwracam honor! Jestem pozytywnie zaskoczona i choć za wcześnie żeby wydawać jednoznaczne opinie, to jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyłam… Jak wiecie, całkiem niedługo na świat przyjdzie mój drugi synek. Póki co mówię o nim „Obcy” po pierwsze dlatego, że nie mamy jeszcze pomysłu na imię, po drugie do pewnego momentu bardziej przypominał Aliena niż dziecko;-) Na szczęście na ostatnim usg przywdział już bardziej ludzką postać:) Ale zostało „Obcy” vel dzidzia (wg Gabiego). No więc jakiś czas temu pisałam tu artykuł pt: „Rodzić po ludzku?!” i byłam przerażona perspektywą wyboru szpitala, położnej itp. Na pomoc przyszły mi dwie Karoliny – jedna z nich to najcudowniejsza położna jaką znam (przyjęła na świat mojego chrześniaka i gdyby nie fakt, że obecnie spodziewa się dziewczynki – zmusiłabym ją żeby pomogła mi z Obcym;)), druga Karolina to nasza Mama w Formie nr 1:-) Karolina położna poleciła mi szpital X i położną X. Druga Karola poleciła mi zaś konkretne osoby, dała nr itp. Zaczęłam dzwonić, umawiać się, robić rozeznanie… Dużo dały mi też Wasze komentarze i rady: plusy i minusy konkretnych szpitali, opinie o lekarzach, położnych itp. Niestety okazało się, że opcje moich Karolin z różnych względów odpadają! Oprócz względów, opadły mi też ręcę… Co robić? Kogo słuchać??? Czym się w końcu kierować? Spanikowałam. Dosłownie! Moja bratowa kilka dni temu urodziła dziecko w wydawałoby się jednym z najlepszych szpitali w Warszawie. Jak dla mnie nie do końca się spisali, ale to już inna kwestia. Moja druga koleżanka „ciężarówka” (pozdrawiam Monię!) właśnie oznajmiła mi, że zmieniła zdanie i rodzi gdzie indziej… Milion opinii + milion za i przeciw. A ja cierpię przecież na nadciśnienie, mam mnóstwo innych problemów, a co najistotniejsze – nie należę do najłatwiejszych pacjentek: jestem wszechwiedząca, a na porodówkę ruszam z moja siostrą, która lubi polemizować z lekarzami, bo liznęła nieco medycyny!...

Obejrzyj trening
Któregoś dnia zmienisz świat...

Któregoś dnia zmienisz świat…

Zaraz powiecie mi, że jestem hipokrytką! Że pozwolę moim dzieciom się realizować, a sama nie miałam odwagi zrobić tego samego. Jest jednak pewna różnica. Obok mnie nie ma dziś mamy, która byłaby moją podporą, która powiedziałaby mi: „Dasz radę, jesteś wspaniała, możesz wszystko”. Mam nadzieję, że jak najdłużej będę przy swoich synach, po to żeby budować w nich poczucie własnej wartości. Codziennie będę powtarzała im jak bardzo ich kocham i że mają nie rezygnować ze swoich marzeń. Nigdy! Pozwolę im być sobą i będę akceptowała wszystkie ich decyzje, tak jak robiła to moja mama. Chcę żeby wyrośli na szczęśliwych i spełnionych facetów, wtedy poczuję, że moja misja „mama” faktycznie coś znaczyła...

Obejrzyj trening

Ćwiczenia w ciąży: Trymestr 3, trening 1

Trener: Edyta Litwiniuk Długość: Długi Jeden z trzech indywidualnych treningów dla trzeciego trymestru, prowadzony według autorskiego programu Edyty Litwiniuk - Pregnicious Program.

Obejrzyj trening

Ćwiczenia – Fitness w ciąży, trymestr 3

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Długi Trening układa się w dopasowany do Twojego stanu zestaw ćwiczeń. Począwszy od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia na dopasowanej do wagi i wzrostu piłce treningowej z małym obciążeniem rąk, skończywszy na rozciąganiu najważniejszych mięśni w pozycji leżącej, cały wysiłek prowadzi do kilkuminutowej medytacji, proponowanej przez Patrycję na koniec.

Obejrzyj trening

Ćwiczenia w ciąży: Trymestr 3, trening 2

Trener: Edyta Litwiniuk Długość: Długi Trening prowadzony według autorskiego programu Edyty Litwiniuk - Pregnicious Program. Możesz przeplatać go z innymi treningami stworzonymi dla trzeciego trymestru.

Obejrzyj trening

Obrzęk nóg w ciąży – sprawdzony sposób

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Problem, z którym boryka się każda ciężarna. Obrzęk nóg. Przedstawiamy prosty sposób radzenia sobie i unikania go. To ćwiczenie zmieni twoje życie!

Obejrzyj trening

Ćwiczenia wzmacniające pośladki – ćwiczenia w ciąży i po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Szczególnie dobrze dopasowane ćwiczenia dla przyszłych mam – kobiet w ciąży – oraz po porodzie, których celem jest budowanie jędrnych i smukłych pośladków.

Obejrzyj trening

Ból kręgosłupa w ciąży – ćwiczenia na złagodzenie

Trener: Monika Grzesik Długość: Średni Dzięki temu zestawowi ćwiczeń, który wzmacnia cały tułów, mięśnie przykręgosłupowe, skośne i poprzeczny brzucha uzyskasz prawidłową postawę i unikniesz bóli kręgosłupa w trakcie ciąży.

Obejrzyj trening

Trening na ból pleców w ciąży

Trening na ból pleców w ciąży, pozwoli ci zapobiec bólom lub jeśli wystąpiły, zniwelować je.

Obejrzyj trening

Częste skurcze łydek w ciąży

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Częste skurcze łydek w ciąży to nieprzyjemna i męczoca dolegliwość. Poza suplementacją możesz radzić sobie z nimi wykonują dwa bardzo proste ćwiczenia.

Obejrzyj trening

Ćwiczenia w ciąży – rozluźnianie mięśni Kegla po 38 tygodniu ciąży

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Po trzydziestym ósmym tygodniu ciąży zaczynamy rozluźniać mięśnie dna miednicy. Do tego rodzaju ćwiczeń przyjmujemy pozycję na boku.

Obejrzyj trening

Ćwiczenia w ciąży: ćwiczenia z piłką w trymestrze 3 trzecim

Trener: Monika Grzesik Długość: Średni Ten 30-minutowy trening z piłką jest idealnie dopasowany do potrzeb trzeciego trymestru, nie obciąża nadmiernie a jednocześnie przygotowuje do porodu. Dzięki niemu przyszła Mama zachowa formę w trakcie i po ciąży.

Obejrzyj trening

Jak przygotować się do porodu naturalnego?

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Jeśli jesteś już po trzydziestym ósmym tygodniu ciąży, warto zacząć się przygotowywać się do porodu rozciągając mięśnie przywodzące ud.

Obejrzyj trening

Jak pozbyć się bólu w odcinku lędźwiowym w ciąży ĆWICZENIA [WIDEO]

Ćwiczenia na złagodzenie bóli w odcinku krzyżowym kręgosłupa podczas ciąży to idealny zestaw, który pomoże uzyskać ci nową jakość noszenia ciąży. Większość z nas, z wyjątkiem wyjątkowych szczęściar nie boryka się z bólami odcinka lędźwiowego podczas ciąży. Okazuje się jednak, że jest to spory problem, z którym wydaje nam się trudno jest sobie radzić. Monika przedstawiam nam zestaw ćwiczeń, który skutecznie zwalcza bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa podczas ciąży.

Obejrzyj trening

Trening górnych partii ciała – wzmacnianie rąk i barków 2

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Ćwiczenia na górne partie ciała, polecane szczególnie kobietom w ciąży, jak i tym, które już są po porodzie.

Obejrzyj trening

Trening pośladków – trening na pośladki dla kobiet w ciąży i po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Czas: Krótki Celem jest budowanie jędrnych i smukłych pośladków. Dzięki specjalnie opracowanemu treningowi, ćwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży.

Obejrzyj trening

Ćwiczenia na karmienie piersią – zacznij w ciąży, kontynuuj po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Warto je zacząć jeszcze w ciąży, bo świetnie wzmacniają mięśnie podtrzymujące biust - i kontynuować po, by przeciwdziałać niektórym niekorzystnym wpływom karmienia na piersi.

Obejrzyj trening

Trening górnych partii ciała – wzmacnianie rąk i barków

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Dzięki specjalnie opracowanemu treningowi, ćwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży. Ponadto możesz wykonywać je również po porodzie, aby spokojnie wejść w nowy tryb treningów.

Obejrzyj trening

Pilates w ciąży

Trener: Agata Golenda Długość: Średnia Przygotowane ćwiczenia odciążają odcinek lędźwiowy i cały kręgosłup, pomagają wzmocnić obręcz barkową, co jest świetnym przygotowaniem do opieki nad dzieckiem.

Obejrzyj trening