Trzeci trymestr – ćwiczenia w ciąży

0_nu543fg8

Pilates w ciąży

Trener: Agata Golenda Długość: Średnia Przygotowane ćwiczenia odciążają odcinek lędźwiowy i cały kręgosłup, pomagają wzmocnić obręcz barkową, co jest świetnym przygotowaniem do opieki nad dzieckiem.

Obejrzyj trening
8p302r6n

Ćwiczenia na karmienie piersią – zacznij w ciąży, kontynuuj po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Warto je zacząć jeszcze w ciąży, bo świetnie wzmacniają mięśnie podtrzymujące biust - i kontynuować po, by przeciwdziałać niektórym niekorzystnym wpływom karmienia na piersi.

Obejrzyj trening
labor

Przybyłam, zdobyłam…czy zwyciężę?

Przybyłam, zobaczyłam…czy zwyciężę?:)

Zwracam honor! Jestem pozytywnie zaskoczona i choć za wcześnie żeby wydawać jednoznaczne opinie, to jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyłam… Jak wiecie, całkiem niedługo na świat przyjdzie mój drugi synek. Póki co mówię o nim „Obcy” po pierwsze dlatego, że nie mamy jeszcze pomysłu na imię, po drugie do pewnego momentu bardziej przypominał Aliena niż dziecko;-) Na szczęście na ostatnim usg przywdział już bardziej ludzką postać:) Ale zostało „Obcy” vel dzidzia (wg Gabiego). No więc jakiś czas temu pisałam tu artykuł pt: „Rodzić po ludzku?!” i byłam przerażona perspektywą wyboru szpitala, położnej itp. Na pomoc przyszły mi dwie Karoliny – jedna z nich to najcudowniejsza położna jaką znam (przyjęła na świat mojego chrześniaka i gdyby nie fakt, że obecnie spodziewa się dziewczynki – zmusiłabym ją żeby pomogła mi z Obcym;)), druga Karolina to nasza Mama w Formie nr 1:-) Karolina położna poleciła mi szpital X i położną X. Druga Karola poleciła mi zaś konkretne osoby, dała nr itp. Zaczęłam dzwonić, umawiać się, robić rozeznanie… Dużo dały mi też Wasze komentarze i rady: plusy i minusy konkretnych szpitali, opinie o lekarzach, położnych itp. Niestety okazało się, że opcje moich Karolin z różnych względów odpadają! Oprócz względów, opadły mi też ręcę… Co robić? Kogo słuchać??? Czym się w końcu kierować? Spanikowałam. Dosłownie! Moja bratowa kilka dni temu urodziła dziecko w wydawałoby się jednym z najlepszych szpitali w Warszawie. Jak dla mnie nie do końca się spisali, ale to już inna kwestia. Moja druga koleżanka „ciężarówka” (pozdrawiam Monię!) właśnie oznajmiła mi, że zmieniła zdanie i rodzi gdzie indziej… Milion opinii + milion za i przeciw. A ja cierpię przecież na nadciśnienie, mam mnóstwo innych problemów, a co najistotniejsze – nie należę do najłatwiejszych pacjentek: jestem wszechwiedząca, a na porodówkę ruszam z moja siostrą, która lubi polemizować z lekarzami, bo liznęła nieco medycyny!...

Obejrzyj trening
0_78r73h4y

Ćwiczenia w ciąży: ćwiczenia z piłką w trymestrze 3 trzecim

Trener: Monika Grzesik Długość: Średni Ten 30-minutowy trening z piłką jest idealnie dopasowany do potrzeb trzeciego trymestru, nie obciąża nadmiernie a jednocześnie przygotowuje do porodu. Dzięki niemu przyszła Mama zachowa formę w trakcie i po ciąży.

Obejrzyj trening
0aeezky8

Ćwiczenia w ciąży – rozluźnianie mięśni Kegla po 38 tygodniu ciąży

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Po trzydziestym ósmym tygodniu ciąży zaczynamy rozluźniać mięśnie dna miednicy. Do tego rodzaju ćwiczeń przyjmujemy pozycję na boku.

Obejrzyj trening
0_zasrbrzy

Trening mięśni ud – wideo ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Doświadczona w pracy z mamami instruktorka fitness proponuje krótki, ale skuteczny sposób na silne mięśnie ud.

Obejrzyj trening
Któregoś dnia zmienisz świat...

Któregoś dnia zmienisz świat…

Zaraz powiecie mi, że jestem hipokrytką! Że pozwolę moim dzieciom się realizować, a sama nie miałam odwagi zrobić tego samego. Jest jednak pewna różnica. Obok mnie nie ma dziś mamy, która byłaby moją podporą, która powiedziałaby mi: „Dasz radę, jesteś wspaniała, możesz wszystko”. Mam nadzieję, że jak najdłużej będę przy swoich synach, po to żeby budować w nich poczucie własnej wartości. Codziennie będę powtarzała im jak bardzo ich kocham i że mają nie rezygnować ze swoich marzeń. Nigdy! Pozwolę im być sobą i będę akceptowała wszystkie ich decyzje, tak jak robiła to moja mama. Chcę żeby wyrośli na szczęśliwych i spełnionych facetów, wtedy poczuję, że moja misja „mama” faktycznie coś znaczyła...

Obejrzyj trening
Screen Shot 2017-06-20 at 23.20.01

Jak pozbyć się bólu w odcinku lędźwiowym w ciąży ĆWICZENIA [WIDEO]

Ćwiczenia na złagodzenie bóli w odcinku krzyżowym kręgosłupa podczas ciąży to idealny zestaw, który pomoże uzyskać ci nową jakość noszenia ciąży. Większość z nas, z wyjątkiem wyjątkowych szczęściar nie boryka się z bólami odcinka lędźwiowego podczas ciąży. Okazuje się jednak, że jest to spory problem, z którym wydaje nam się trudno jest sobie radzić. Monika przedstawiam nam zestaw ćwiczeń, który skutecznie zwalcza bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa podczas ciąży.

Obejrzyj trening
rozc

Jak przygotować się do porodu naturalnego?

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Jeśli jesteś już po trzydziestym ósmym tygodniu ciąży, warto zacząć się przygotowywać się do porodu rozciągając mięśnie przywodzące ud.

Obejrzyj trening
0_mt6t745p

Ćwiczenia wzmacniające pośladki – ćwiczenia w ciąży i po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Szczególnie dobrze dopasowane ćwiczenia dla przyszłych mam – kobiet w ciąży – oraz po porodzie, których celem jest budowanie jędrnych i smukłych pośladków.

Obejrzyj trening
0_mqronkdh

Ćwiczenia w ciąży: Trymestr 3, trening 2

Trener: Edyta Litwiniuk Długość: Długi Trening prowadzony według autorskiego programu Edyty Litwiniuk - Pregnicious Program. Możesz przeplatać go z innymi treningami stworzonymi dla trzeciego trymestru.

Obejrzyj trening
0_1ixo891s

Trening górnych partii ciała – wzmacnianie rąk i barków

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Dzięki specjalnie opracowanemu treningowi, ćwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży. Ponadto możesz wykonywać je również po porodzie, aby spokojnie wejść w nowy tryb treningów.

Obejrzyj trening
porod prz

Jak przyspieszyć poród

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Zaprezentowane ćwiczenie jest bardzo pomocne każdej przyszłej mamie. Uelastycznienie mięśni dna miednicy pozwoli ci na mniej bolesny poród, przyspieszy go w pierwszej fazie i rozciągnie grupę mięśni przywodzących.

Obejrzyj trening
0_pa1w8rqq

Trening pośladków – trening na pośladki dla kobiet w ciąży i po porodzie

Trener: Patrycja Olejarczyk Czas: Krótki Celem jest budowanie jędrnych i smukłych pośladków. Dzięki specjalnie opracowanemu treningowi, ćwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży.

Obejrzyj trening
0_3mn1ewxl

Ćwiczenia – Fitness w ciąży, trymestr 3

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Długi Trening układa się w dopasowany do Twojego stanu zestaw ćwiczeń. Począwszy od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia na dopasowanej do wagi i wzrostu piłce treningowej z małym obciążeniem rąk, skończywszy na rozciąganiu najważniejszych mięśni w pozycji leżącej, cały wysiłek prowadzi do kilkuminutowej medytacji, proponowanej przez Patrycję na koniec.

Obejrzyj trening
0_h574xbgz

Ból kręgosłupa w ciąży – ćwiczenia na złagodzenie

Trener: Monika Grzesik Długość: Średni Dzięki temu zestawowi ćwiczeń, który wzmacnia cały tułów, mięśnie przykręgosłupowe, skośne i poprzeczny brzucha uzyskasz prawidłową postawę i unikniesz bóli kręgosłupa w trakcie ciąży.

Obejrzyj trening
brz

Mama NIE w formie!

Zaczynam świrować – dosłownie! Od kilku dni popadłam w jakiś dziwny, depresyjny stan. Mam chwilowego focha na bycie optymistką i bycie mamą w formie, a co! Czuję się jak mała dziewczynka. Ciągle płaczę i jestem przerażona. I nie, to nie wina hormonów – to chyba stres i bezsilność doprowadziła mnie do miejsca, w którym się znalazłam… (albo głupota, powiedziałby mój mąż!)

Bezwzględne leżenie jest dla mnie dziwnym pojęciem, jak do cholery można leżeć i patrzeć w sufit przez 24h na dobę? To było fajne przez kilka dni – przejrzałam listę rzeczy do szpitala, urządziliśmy dzieciakom pokoje, przeczytałam kilka książek i doczekałam się nowego sezonu Suits. Dziś mi odwala! Ciągle tylko ktg, usg, luteiny i odhaczanie każdego dnia, kiedy to udaje mi się utrzymać Obcego w brzuchu…

Do tego doszedł jeszcze jeden ważny aspekt – Młody i przedszkole. Dopóki chodził na adaptację wszystko było super: nowe miejsce, fajne zabawki, dzieci. Chyba myślał, że to kolejna bawialnia albo klubik w którym fajnie spędzi czas. W momencie kiedy uświadomił sobie, że przedszkole to obowiązek, a nie przyjemność, zaczął odwalać szopki. Płacz (może spójrzmy prawdzie w oczy – czarna rozpacz!), histeria, nie chce wychodzić z domu, zamyka się w swoim pokoju itp. Wojtek zabiera go tam prawie na siłę. Paradoks polega jednak na tym, że 5 min po przekroczeniu progu przedszkola, uspakaja się i jest ok. Póki co zostawiamy go na kilka godzin, tak żebym mogła odsapnąć, a on nabrać ogłady i trochę się usamodzielnić… Niemniej jednak dramat trwa: Młody wyje, a ja z nim.

Może wyda się to Wam głupie (a ja nienormalna), ale zaczynam też snuć wizje tego, jak to będzie, gdy w domu pojawi się drugie dziecko. Nie boję się samego porodu, mało tego – wręcz modlę się żebym urodziła w ekspresowym tempie i żeby odbyło się bez cesarki. Bo kto zajmie się...

Obejrzyj trening
lydka

Częste skurcze łydek w ciąży

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Częste skurcze łydek w ciąży to nieprzyjemna i męczoca dolegliwość. Poza suplementacją możesz radzić sobie z nimi wykonują dwa bardzo proste ćwiczenia.

Obejrzyj trening
obrzek

Obrzęk nóg w ciąży – sprawdzony sposób

Trener: Monika Grzesik Długość: Krótki Problem, z którym boryka się każda ciężarna. Obrzęk nóg. Przedstawiamy prosty sposób radzenia sobie i unikania go. To ćwiczenie zmieni twoje życie!

Obejrzyj trening
0_ro23gbff

Ćwiczenia w ciąży: Pilates w trymestrze 3

Trener: Monika Grzesik Długość: Długi Trening metody pilates układa się w dopasowany do Twojego stanu zestaw ćwiczeń. Począwszy od rozgrzewki, poprzez ćwiczenia na stojąco i leżąco, skończywszy na rozciąganiu najważniejszych mięśni w pozycji leżącej, cały wysiłek prowadzi do znacznego poprawienia formy przyszłej Mamy.

Obejrzyj trening
0_11qztvjd

Trening na ból pleców w ciąży

Trening na ból pleców w ciąży, pozwoli ci zapobiec bólom lub jeśli wystąpiły, zniwelować je.

Obejrzyj trening
0_twt0xtyp

Trening górnych partii ciała – wzmacnianie rąk i barków 2

Trener: Patrycja Olejarczyk Długość: Krótki Ćwiczenia na górne partie ciała, polecane szczególnie kobietom w ciąży, jak i tym, które już są po porodzie.

Obejrzyj trening
0_8krs3xx5

Ćwiczenia w ciąży, Trymestr 3, trening 3

Trener: Edyta Litwiniuk Metoda: Pregnicious Progrnam Długość: Długi Trening wzmacniający fitness prowadzony według autorskiego programu Edyty Litwiniuk - Pregnicious Program.

Obejrzyj trening
0_p47vzz75

Ćwiczenia w ciąży: Trymestr 3, trening 1

Trener: Edyta Litwiniuk Długość: Długi Jeden z trzech indywidualnych treningów dla trzeciego trymestru, prowadzony według autorskiego programu Edyty Litwiniuk - Pregnicious Program.

Obejrzyj trening