Now Reading
3 powody, dla których powinnaś pływać w ciąży.
4

468091_3659454058076_1626398712_2907650_486132258_oPływanie podczas ciąży może być zbawienne dla twojego ciała i samopoczucia. Jeśli nie ma przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń, zaraz poznasz trzy powody, dzięki którym pokochasz chodzenie na basen lub wejście do morza.

  1. Pływanie może zredukować bóle i dolegliwości

  Ponieważ pływanie jest aktywnością nie wymagającą wiele wysiłku, może złagodzić obciążenia mięśni i stawów. W wodzie będziesz lekka i będziesz miała większą i lepszą swobodę ruchu. To świetny sposób, by na chwilę poczuć się lekką, wolną od obrzęków i opuchnięcia. Osiągnąć stan nieważkości.

  2. Jest to świetne ćwiczenie!

  Ćwiczenie cardio, które nie będzie dla ciebie ciężkie. Możesz podnieść tętno podczas pływania, dreptania, „biegania” w płytszej wodzie. Będzie ona cały czas utrzymywała opór, ale  nie spowoduje żadnej kontuzji. Dzięki temu, że woda stawia opór, ćwiczysz również mięśnie. Czy to nie jest doskonały złoty środek? Ćwiczenia w wodzie są również możliwe podczas praktycznie wszystkich etapów ciąży. Ponieważ redukują ryzyko potknięcia się czy upadku.

  3. Czas na pływalni możesz wykorzystać jako tylko twój lub wasz.

  Jeśli masz ochotę i potrzebę odcięcia się na kilkadziesiąt minut od całego świata, skupić na swoim ciele, myślach i spokoju to woda jest idealnym miejscem. Natomiast jeśli szukasz sposobu na ciekawe i wspólne spędzenie czasu ze swoim partnerem lub dziećmi to również genialne miejsce! Kiedy urodzisz i przez pierwsze tygodnie twój maluch będzie bardzo absorbujący, z przyjemnością wspomnisz chwile spędzone na pływalni.

Pamiętaj jednak, żeby zawsze słuchać swojego ciała i zawsze czuć się komfortowo z każdym ćwiczeniem jakie wykonujesz. Jeśli coś sprawia ci problem czy ból – nie rób tego! Zawsze przestrzegaj regulaminu pływalni i sprawdź czy obecny jest ratownik. Szczególnie jeśli wcześniej nie byłaś tam częstym gościem.

Jak bezpiecznie pływać w ciąży?

W wodzie można łatwo zapomnieć o uzupełnianiu płynów, dlatego, tak jak podczas każdej aktywności fizycznej, kontroluj czy pijesz odpowiednio dużo wody.

Mnie pływanie w okresie ciąży bardzo pomogło, była to jedyna aktywność do której mogłam się zebrać, ponieważ basen mam kilkanaście kroków od domu. Zawsze po wyjściu czułam się lekka i ożywiona. Był to też ten rzadki czas, podczas którego nie odczuwałam bólu kręgosłupa. Jedno jest jednak pewne, najtrudniej jest się zebrać, szczególnie zimą ;). Dlatego dobrym pomysłem jest znalezienie drugiej ciężarówki, z którą będziecie mogły się nawzajem motywować. W ciąży bywa różnie, są lepsze i gorsze dni, ale pływanie jest tą aktywnością, po której zawsze czujesz się lepiej. Jeśli jesteś towarzyska, możesz zapisać się na ćwiczenia w wodzie dla przyszłych mam, zapewni ci to towarzystwo na późniejszych spacerach z dzieckiem.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
67%
Ważne
0%
Zaskakujące
33%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Redakcja
4 Comments

Leave a Response

*