Ćwiczenia
Now Reading
Jak urządzić pokoje dla dzieci?
0

13692225_10208002505395066_198041002_oJak urządzić pokoje dla dzieci? – porady i inspiracje, czas start

Jak urządzić pokoje dla dzieci? „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…” No i pomalowaliśmy:-) Na turkusowo i szaro. Wiem, szary brzmi mało zachęcająco w wydaniu dziecięcym, ale nie jesteśmy fanami typowych kolorów: niebieski vs różowy i preferujemy raczej stonowane barwy. Niemniej jednak z turkusem zaszaleliśmy, a co!;-)

Tak jak wspomniałam pokoje dzieci urządzane są zazwyczaj stereotypowo – pełno w nich infantylnych dekoracji i słodkich barw. Uważam jednak, że pokój dziecięcy wcale nie musi być kiczowaty, musi być za to wielofunkcyjny – jest w końcu miejscem snu, zabawy i przechowywania.

Jeśli chodzi o pokój Obcego, to nauczeni doświadczeniem, postawiliśmy przede wszystkim na wygodę. Zrezygnowaliśmy z niepotrzebnych bibelotów np. przewijaka, bo okazało się, że przy Gabrysiu korzystaliśmy głównie z kanapy. Kanapy, która ma też dodatkową funkcję – pozwala na ewentualne nocne dyżury/spanie z dzieckiem w przypadku kolek, choroby itp. W jego pokoju znalazł się więc tzw „słupek” – na róże bibeloty typu: pampersy,kocyki, kosmetyki do kąpieli itp., łóżeczko, kanapa i szafa, z której korzystamy wszyscy (jest to zabudowana szafa wnękowa). Pierwotnie pokój ten miał być moją prywatną garderobą rodem z „Seksu w wielkim mieście”,niestety wyszło inaczej;-)

 

Przy projektowaniu miejsca dla Gabiego postanowiliśmy uwzględnić jego zdanie na temat wymarzonego pokoju dla 3 latka:) Co prawda nasz syn jako swoją „bawialnię” traktuje salon (podobno większość dzieci tak ma), ale uznaliśmy, że jeśli stworzymy mu jego własny azyl, to chętniej będzie spędzał tam czas, kiedy już pojawi się dzidzia. W jego pokoiku postawiliśmy na łóżko w formie domku, którą zbudował mu dziadek. Dodatkowo ma tam kilka mebli z Ikei, TV (tylko mnie nie zlinczujcie!), biurko z krzesłem, kilka półek na ulubione samochody, zabawki i książki, szafę.

Jak urządzić pokoje dla dzieci?

Poniżej trochę zdjęć i przydatne strony internetowe:-)

Jak urządzić pokoje dla dzieci?

WsteczStrona 1 / 13Dalej
What's your reaction?
Interesujące
17%
Pozytywne
33%
Ważne
50%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*