Now Reading
Wakacje w mieście, czyli wszystko co musisz wiedzieć o bieganiu z maluchem!
0

Wakacje w mieście, czyli wszystko co musisz wiedzieć o bieganiu z maluchem!

Uwielbiasz biegać, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Zabierz je ze sobą! Jogging w towarzystwie maluszka to jeszcze większa motywacja.

 

Pojawienie się dziecka w rodzinie wcale nie oznacza końca regularnych treningów biegowych. Wręcz przeciwnie. Producenci wózków zadbali o to, by aktywni opiekunowie nie musieli rezygnować ze swoich pasji. Podpowiadamy jaki wózek będzie odpowiedni dla ciebie i dziecka.

Wakacje w mieście, czyli wszystko co musisz wiedzieć o bieganiu z maluchem!

Dlaczego potrzebujesz specjalnego wózka do biegania?

To pytanie pojawia się bardzo często, szczególnie od osób, które nigdy nie biegały z dodatkowym bagażem. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy spróbować przebiec odpowiednią ilość kilometrów, jednocześnie pchając zwykły wózek. Przede wszystkim, nie ma co się oszukiwać… Jest to okropnie niewygodne, a nawet niebezpieczne.

 

Co wyróżnia sportowe wózki?

Oto czym charakteryzują się profesjonalne wózki do biegania:

 

  • Niższym umiejscowieniem środka ciężkości, co sprawia, że nie przewracają się aż tak łatwo.

 

  • Nie mają skrętnych kół lub istnieje możliwość zablokowania ich w trakcie biegu. Jest to spowodowane tym, że wózek nie może wykonywać niespodziewanych ruchów np. skręcać.

 

  • Koła są znacznie większe niż w zwykłych spacerówkach, dodatkowo mają mniejsze opory toczenia, by wjechanie w dziurę nie zakończyło się upadkiem. Jednym z takich modeli jest wózek Joggster Sport Plus [KLIK].

  • Bieg jest o wiele bardziej komfortowy dla biegającego rodzica, który nie musi wkładać w pchanie aż tak dużo siły.

 

  • Wózki do biegania posiadają solidną konstrukcję – na przykład wózek Joggster Sport Plus [KLIK].

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

Kiedy rozpocząć bieganie?

Jak twierdzą eksperci, najlepszym momentem na rozpoczęcie biegów z wózkiem jest czas, gdy dziecko opanowało samodzielne i stabilne siadanie. Rodzice muszą brać pod uwagę, że w trakcie joggingu maluch jest narażony na delikatne wstrząsy, a dzieci które nie wykształciły umiejętności siadania mają słabsze kręgosłupy i gorset mięśniowy. Warto również zwracać uwagę na same określenia producenckie, określające idealny wiek dziecka do danego sprzętu – przekonaj się [KLIK].

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*