Now Reading
Jak walczyć z infkcją u małych (i nie tylko) dzieci
0

Jak walczyć z infkcją u małych (i nie tylko) dzieciJak walczyć z infkcją u małych (i nie tylko) dzieci

 

Jak walczyć z infekcją u małych (i nie tylko) dzieci. Podzielę się z wami moimi sprawdzonymi i skutecznymi sposobami na pozbywanie się infekcji od jej pierwszych objawów. Ja staram się (staram prawie robi różnicę) reagować na infekcję jak tylko daje pierwsze znaki swojego istnienia. Każde dziecko reaguje inaczej. Jedne boli głowa, inne szyja, jeszcze inne jak mój syn od razu łapią katar. Warto tutaj wspomnieć natomiast, że przewlekły katar, którego „nie można” się pozbyć tygodniami a znam przypadki, że miesiącami plus objaw podkrążonych oczu to często pasażerowie na gapę czyli pasożyty. Tak, nawet owsiki potrafią wywołać przewlekły katar… Zatem jeśli macie taką sytuację polecam, w zależności od waszej filozofii, wizytę u parazytologa, badania krwi lub testy eav, badanie z kropli krwi czy vega test.

Jak walczyć z infkcją u małych (i nie tylko) dzieci

Wyobraźmy sobie sytuację, że wracamy przemoknięci lub zmarznięci ze spaceru lub po odebraniu z przedszkola, szkoły leje się z nosa. Tak, ja działam już tutaj, żeby później nie było gorzej, ale sama znasz najlepiej swoje dziecko, więc będziesz wiedziała kiedy reagować.

Krok 1. Inhalacje

Inhalator kupiłam w aptece. Wcześniej pytałam na facebooku innych mam, poleciły mi Microlife. Wiem, że są też w kształtach zwierzątek, nie wiem natomiast jak z żywotnością takich sprzętów, microlife, mamy zapewniały, że starcza na lata.  Do zbiorniczka wlewam 5 ml soli fizjologicznej (mniejszym dzieciom można ok 3 ml) i inhaluje aż skończy się sól. Podczas inhalacji oczyszczamy nos, ponieważ ma to służyć pozbywaniu się wydzieliny.

Dlaczego od razu inhalacje? Żeby śluz nie zalegał w górnych drogach oddechowych i nie spływał niżej. Im szybciej się go pozbędziemy, tym szybciej zapomnimy o infekcji. Po powrocie z przedszkola czy szkoły robię dwa takie „zabiegi”. Popołudniu i przed snem.

Krok 2. Jedzenie

Odstawiam z automatu nabiał (jajka też), cukier i gluten oraz… banany. Niewiele osób wie, że banany mają właściwości „zaglucające” organizm. Prażę kaszę jaglaną przed ugotowaniem i podaję do każdego posiłku. Przed posiłkami, jeśli mieliśmy przerwę podaję prebiotyk. W zależności od tego jakie jest natężenie objawów i czy zostawiam dziecko w domu, eliminuję całkowicie wyżej wymienione produkty lub wykluczam je tylko z diety w domu. Jeśli twoje dziecko chodzi do szkoły , jest ci łatwiej dać do lunch boxa rzeczy nie zawierające składników „zaglucających”.

Krok 3. Suplementy

Jeśli twoje dziecko jest na tyle duże, żeby „przełknąć” to polecam naturalny antybiotyk, którym jest olejek z oregano. WAŻNE: nie podajemy olejku samego. Kupujemy już rozcięczony w oliwie lub podajemy z oliwą. Olejek jest bardzo ostry, dlatego mniejsze dzieci raczej nie są w stanie go przełknąć. Najlepiej podczas infekcji aplikować go 2 – 3 razy dziennie do 5 kropli w dawce. Ja sama piję na przykład z sokiem pomarańczowym.

Poza olejkiem oregano warto podać dziecku na przykład kit pszczeli lub mleczko pszczele. Warto szukać na rynku takich, które mają dobry skład i spore dawki.

Bomba witaminy C. To podstawa. Vit C 500 3 razy dziennie.

Witamina D, podczas infekcji – można zwiększyć jej dawkę. Ja nie kupuję w aptece, ponieważ dawki apteczne są śmieszne… Polecam sklepy z eko żywnością, tam można znaleźć certyfikowane suplementy. Szukajcie sklepu, który nie jest sieciówką, łatwiej wówczas o profesjonalną pomoc sprzedawcy. Wiem z doświadczenia, dlatego uprzedzam

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Trudne
0%
About The Author
Karolina Jach
Karolina Jach
Mama Aleksandra, pomysłodawczyni i wydawca portalu mamawformie.pl Na pierwszym miejscu w pracy zawodowej stawia pomoc innym mamom. Jako mama stara się być na 100%. Wrodzony perfekcjonizm bywa męczący dlatego codzienna walka z ego stała się już rutyną.

Leave a Response

*