Now Reading
Czy warto podawać dzieciom ekologiczne produkty. Rozmowa z dietetykiem [wideo]
2

Czy warto podawać dzieciom ekologiczne produkty. Rozmowa z dietetykiem

Czy warto podawać dzieciom ekologiczne produkty. Rozmowa z dietetykiem. „Moda” na ekologię przyszła do nas kilka lat temu, po tym jak ludzie zorientowali się, że jednak to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie. Pojawiło się wiele informacji na temat tego jak i czym chociażby pryskane są owoce i warzywa podczas wzrostu. Zaczęło się mówić o GMO i wielu innych strasznych, umówmy się, rzeczach.

Jak grzyby po deszczu powyrastały sklepy ekologiczne lub na takie się kreujące. Tutaj właśnie pojawia się najważniejsze pytanie: jak odróżnić produkty ekologiczne od tych, które je nazwijmy to „udają”.

Czy warto podawać dzieciom ekologiczne produkty. Rozmowa z dietetykiem

Okazało się, że istnieje wiele certyfikatów, które świadczą na przykład o biodegradacji opakowań lub informują, że produkt nie zawiera GMO.  Zatem warto zwracać uwagę na znaczki jakie posiadają konkretne produkty. Jakie? O tym w materiale wideo, dietetyczka Magdalena Kocel – Nowakowska dokładnie wyjaśnia.

Kolejną kwestią jest sprawdzanie etykiet, czyli tego ile jest produktu w produkcie. Jeszcze do nidawna kupowałam produkty zerkając na skład w poszukiwaniu E… Oczywiście, to również ważne. Jednak należy czytać etykiety także z innego powodu. Często okazuje się, że to co ma być w opakowaniu jest na samym końcu lub na szczęście chociaż w połowie „składu” produktu. Dlatego warto kupować jednoproduktowe produkty. Wiem brzmi absurdalnie, ale niestety taka jest prawda :).

Czy warto podawać dzieciom ekologiczne produkty. Rozmowa z dietetykiem

Kolejną kwestią, którą porusza nasza ekspertka jest to, kiedy produkty ekologicznie naprawdę się sprawdzają. Ponieważ jest kilka sytuacji, w których faktycznie powinnyśmy zwrócić swoją uwagę ku półkom ze zdrową, certyfikowaną (w odpowiedni dla nas sposób) żywnością.

Obejrzyjcie same 😉

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie
2 Comments

Leave a Response

*