Now Reading
Water bejbi, czyli kiedy z dzieckiem na basen?
1

deska

„Mój syn ma 5 miesięcy – czy to nie za wcześnie, żeby go wziąć na basen?” – Gdy słyszę takie pytania, przewracam oczami. Z drugiej strony, słysząc „moje dziecko ma dopiero 2 tygodnie, to jeszcze za wcześnie na spacer”, powinnam paść trupem na miejscu. Stereotypowe myślenie dopada nas dziś na każdym kroku. W kwestii wychowywania dzieci stanowisk i sposobów może być tyle, ilu rodziców. Nie ma nic złego w słuchaniu porad, ale zdrowy rozsądek i nasza własna intuicja powinny także mieć szansę dojść do głosu. Jestem przekonana, że gdy przerażona wyjściem na basen z niemowlęciem mama, zada sobie pytanie „dlaczego nie?”, w większości przypadków, okaże się, że nie ma przeciwwskazań. Jeżeli nasze dziecko jest zdrowe, a my nie boimy się wody, zajęcia na basenie będą frajdą dla całej rodziny.

a5

Zac i ja wybraliśmy się na basen, kiedy mój syn miał kilka miesięcy. Nie miałam wątpliwości, że woda będzie jego żywiołem. Kąpiele w małej wanience lub pod prysznicem od zawsze kończą się powodzią w całej łazience. Moje dziecko pluska się radośnie niczym wieloryb niezależnie od tego czy zabawiam go podczas kąpieli czy zajmuję się czymś innym, mając go oczywiście na oku.

6

O tym, że dzieci lubią wodę słyszał każdy rodzic. Zdarza się jednak , że czymś przestraszymy naszego malucha wkładając go do wanienki – polejemy go zbyt zimną lub zbyt ciepłą wodą, nagle włączymy prysznic lub zaczniemy zabawiać go wszystkim piszczącymi zabawkami do kąpieli, jakie znajdziemy pod ręką. Takie uprzedzenie dziecka może utrudnić pierwsze chwile na basenie. Przede wszystkim, to my potrzebujemy się uspokoić, żeby adaptacja np. 3-miesięcznego szkraba przebiegła pomyślnie. Spokojne ruchy podczas kąpieli, uśmiech i klimat, niczym w najlepszym relaksującym SPA – to to, co nasze malutkie dziecko pokocha, a następnie polubi basen jak tylko zobaczy wodę.

a2

WsteczStrona 1 / 2Dalej
What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
100%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Lidia Piechota
Lidia Piechota
po pierwsze mama Zachariasza. Po kolejne dziennikarka, prezenterka telewizyjna, blogerka, vlogerka. Radość i satysfakcję daje jej dzielenie się swoimi pomysłami i opowieściami z życia aktywnej mamy nie znającej zwrotu "nie da się". Stworzyła pierwszego w Polsce vloga o ciąży i małym dziecku filmując każdy tydzień z tego okresu dla portalu siostraania.pl. Jako telewizyjny "zwierzak" i Ambasador Polskiej Turystyki promowała Polskę na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin, uczestniczyła w największych medialnych konferencjach w Republice Południowej Afryki i Szwajcarii, podróżowała po Polsce realizując programy dla Telewizji Polskiej. Teraz w każdą podróż zabiera swojego syna, a relacje z tych wypraw chętnie opisuje m.in. na blogu lidiapiechota.pl. Uwielbia pływać na wakeboardzie i jeździć na snowboardzie.
1 Comments

Leave a Response

*