Now Reading
Czy wiesz kim będę jak dorosnę?
0

Czy wiesz kim będę jak dorosnę?

W życiu każdego rodzica przychodzi czas, że słyszy to pytanie milion razy… Czy wiesz kim będę jak dorosnę? Oczywiście, odpowiedzi zmieniają się z wiekiem, razem z pojawieniem się nowej fascynacji czy etapu w życiu naszej pociechy.

Z początku inspiracje pochodzą z życia codziennego, bajek i książeczek. Chłopcy oglądają z szeroko otwartymi oczami opowieści o niezłomnych rycerzach, strażaku Samie ratującym wiecznie psocącego Normana z opresji, bądź dzielnym piesku imieniem Chase – policjancie w zastępie Psiego Patrolu. Dziewczynki chcą być księżniczkami Barbie lub wróżkami znającymi magiczne zaklęcia. Chcą leczyć pluszaki jak Doktor Dośka, marzą o karierze aktorskiej, śpiewają do skakanki, stroją się jak modelki. Często w tym wieku bohaterem i wzorem bywa rodzic lub ktoś z bliskiej rodziny (nacieszmy się tym póki pora!).

Czy wiesz kim będę jak dorosnę?

W podstawówce dzieci zaczynają mieć już idoli poza domem. Często jest nim trener piłki nożnej lub karate, pani od baletu, wychowawca, choć równie dobrze Harry Potter lub Violetta. Policjant lub strażak – ale już taki z krwi i kości, który wpadł do klasy na pogadankę edukacyjną w mundurze lub pilnuje bezpieczeństwa podczas rozgrywek piłkarskich. Albo ktoś znany z mediów – słynny sportowiec, obieżyświat, piosenkarka, aktorka, laureat lub juror talent show. Ktoś wyjątkowy, potrafiący rzeczy niesłychanie trudne, wyjątkowe, wręcz magiczne. Te postacie są dla naszych nastolatków inspiracją, wzorem do naśladowania, nawet bożyszczem do podziwiania. Stąd plakaty, pilnowanie godziny emisji programu, kupowanie płyt, koszulek, wyjazdy na koncerty i stawanie w kolejce po autograf.

Czy wiesz kim będę jak dorosnę?

Co z tym zrobić? Pielęgnować. Dzieci mają dużo zapału i energii, przy tym brak im obaw i strachów, które dopadają nas w dorosłym życiu. Zaszczepienie ciekawego hobby, pokazanie możliwych dróg może zaowocować w przyszłości czymś fajnym. Niekoniecznie od razu zawodowstwem w uprawianiu jakiejś dyscypliny czy pracą w show biznesie. Ale na pewno hartem ducha, wiarą w swoje siły i wspaniałymi wspomnieniami z dzieciństwa. Wożenie na dodatkowe zajęcia, zawody, pokazy, prace dodatkowe czy konkursy często są dla nas rodziców męczące. Także dla dzieci, które czasem tracą zapał bo „ciemno, zimno i do domu daleko”. Ale warto je wspierać, żeby potem ukradkiem otrzeć łezkę z oka, kiedy odbierają swoje zasłużone nagrody, ale przede wszystkim żeby doświadczyć tego jak to je buduje i wzmacnia.

Co jeszcze można zrobić? Oto nasza inspiracja. Od niedawna można zorganizować dziecku motywującą i energizująca niespodziankę – rozmowę oko w oko z jego idolem. Sportowcem, aktorką, tancerzem, strażakiem, iluzjonistką, policjantką, i wieloma innymi osobowościami, których ciągle przybywa. Szczegóły znajdziecie na portalu stworzonym specjalnie, abyśmy mogli spełniać marzenia KLIK.

W skrócie – chodzi o indywidualną rozmowę na żywo, do której nie trzeba wychodzić z domu. Dostępni stają się nawet ci niedostępni idole, wystarczy urządzenie z kamerką i głośnikami. Na pamiątkę dostaje się dodatkowo nagranie takiej rozmowy.

To ogromne emocje – wiemy, bo takie rozmowy mają już miejsce! Może pamiętacie choćby grudniowy life z rozmowy ze Świętym Mikołajem? Dzieciaki bardzo to przeżywają, często potem mówią, że mają teraz motywację do treningów, bądź przeżyły wyjątkową przygodę lub dowiedziały się czegoś wyjątkowego. Podobnie przeżywają gwiazdy – czują, że ciąży na nich odpowiedzialność, nie chcą zawieść swoich młodych fanów. Zobaczcie sami i koniecznie wspierajcie dzieciaki w ich bieżących pasjach!

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*