Now Reading
Wybierz swoje reakcje i sprawdź jakim rodzicem tak naprawdę jesteś!
0

Wybierz swoje reakcje i sprawdź jakim rodzicem tak naprawdę jesteś!

Często bijesz się z myślami czy decyzje, które podejmujesz podczas wychowywania swojego dziecka są właściwe? A może dopiero zastanawiasz się jakim rodzicem będziesz? Sprawdź, który styl rodzicielski jest ci najbliższy!

Wybierz swoje reakcje i sprawdź jakim rodzicem tak naprawdę jesteś!

 

Jeśli twoją ulubioną odpowiedzią było A, to znak, że jesteś rodzicem…

Zakochanym bez granic

Chyba przyznasz, że czasami za bardzo panikujesz. Może warto dać sobie, a przede wszystkim dziecku, trochę wolnej przestrzeni. Cenisz sobie miłość i bezpieczeństwo do swoich bliskich. To wspaniałe cechy, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Nie możesz żyć w ciągłym strachu, że na twojego malucha stale czyha niebezpieczeństwo. Aby dziecko prawidłowo funkcjonowało potrzebne jest mu poczucie samodzielności. Pamiętaj, najlepiej uczy się na błędach.

Zazwyczaj odpowiedzi B wydawały ci się najrozsądniejsze? To dowód na to, że potrafisz zachować…

Idealny balans

Możesz spać spokojnie. Perfekcyjnie oddzielasz rolę kumpla od roli rodzica, dlatego doskonale rozumiesz czym jest umiar i zdrowy rozsądek. Wiesz czym grozi popadanie w skrajności. Znasz przepis na nauczenie dziecka samodzielności, jednocześnie nie rezygnując z dyscypliny. Rodzice powinni wiedzieć, że usługiwanie dzieciom lub ingerowanie w każdą sferę ich życia należy jak najszybciej zamienić na wychowywanie, kształtowanie silnego kręgosłupa moralnego i przekazywanie dobrych wzorców.

Bez zastanowienia twój najczęstszy wybór to C? To znak, że…

Rygor to podstawa

Rodzicielstwo bierzesz na poważnie! Nie uznajesz wygłupów i bezmyślności. Wyznajesz zasadę, że reguły są po to, aby ich przestrzegać. Lubisz porządek i tego uczysz swoje dzieci. Ale uważaj! Wychowanie dzieci to nie tylko zakazy i nakazy. Spraw, by twoje dziecko samodzielnie odróżniało dobro od zła, nie tylko, gdy masz je na oku.

Większość twoich odpowiedzi, to D? W takim razie wszystko już jasne.

Kumpel na całe życie

Rodzic jak z amerykańskiego filmu. Każde dziecko marzy o takim opiekunie. Jesteś idealnym kandydatem na towarzysza popołudniowego relaksu, a także doskonałym kompanem do uprawiania sportów ekstremalnych. Z tobą jest jak dobrym kumplem, dziecko świetnie bawi się w twoim towarzystwie, a inne dzieciaki pękają z zazdrości. Warto jednak pamiętać, że rodzic to nie tylko towarzysz dobrej zabawy, ale również głos rozsądku i wsparcie. Nie bój się wymagać, a kiedy trzeba nawet zabraniać. Twoje podejście do malucha kształtuje jego charakter. Stanowczość pomoże ci w nauce życiowej odpowiedzialności.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*