Now Reading
Wyruszamy na basen, czyli pomocne akcesoria
0

Wyruszamy na basen, czyli pomocne akcesoria

Planujesz wybrać się na swoje pierwsze wyjście z dzieckiem na pływalnię? Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby wizyty w parku wodnym kojarzyły się maluchowi z czymś przyjemnym, to musisz go do tego dobrze przygotować!

 

Wyjścia na basen z dzieckiem są coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Początkowe kontakty z wodą powinny być przede wszystkim zabawą. Dopiero, gdy maluch oswoi się w nowym otoczeniu i niecodziennych warunkach można podejmować się próby nauki pływania.

Wyruszamy na basen, czyli pomocne akcesoria

Co zabrać na basen?

Jeżeli chcesz, by dziecko wracało do domu z uśmiechem na ustach, musisz przewidzieć potrzeby na każdą sytuację.

 

  1. Wizyta na pływalni wymaga odpowiedniego stroju zarówno dla dziecka, jak i opiekuna. Chłopcy powinni być zaopatrzeni w specjalne kąpielówki, natomiast dziewczynki w jednoczęściowy strój kąpielowy. Przed wyjściem dobrze jest sprawdzić, czy elementy garderoby dobrze leżą, nie uciskają lub nie powodują otarć.

 

  1. Niezbędny jest także czepek. A tym przypadku producenci akcesoriów do pływania wykazali się niesamowitą kreatywnością – na rynku dostępne są kolorowe czepki w kształcie ryb lub innych zwierzaków. Oryginalne gadżety jeszcze bardziej zmobilizują dzieciaki do odwiedzania basenów.

 

  1. Okulary umożliwiające przebywanie pod wodą z otwartymi oczami również się przydają. Dzięki nim dziecko ma szanse sprawdzić co kryje się pod taflą wody. Dodatkowo okulary chronią oczy maluszka przed chlorem.

 

  1. Jednym z najważniejszych akcesoriów są klapki. Chronią przed grzybicą, a także eliminują ryzyko poślizgnięcia się w trakcie chodzenia. Przydają się również w szatni, czyli miejscu, gdzie ludzie wchodzą w normalnych, często zabrudzonych butach.

 

  1. Oczywiście nie można zapomnieć o torbie lub plecaku, do którego zmieszczą się wszystkie wyżej wymienione rzeczy. Świetnym rozwiązaniem jest zakup czegoś praktycznego, lekkiego i wodoodpornego jednocześnie, takiego jak na przykład plecak PaddlePak [KLIK], który jak się okazuje jest najlepszym przyjacielem małych pływaków.

Dystrybutorem produktu na rynek Polski jest Firma Marko – ekspert w branży Baby and Kids – www.marko-baby.pl 

 

Zabawy w wodzie

 

Oswojenie dziecka z wodą wcale nie należy do najprostszych. Trzeba wykazać się cierpliwością i zachęcić malucha do pluskania się, zanurzania lub unoszenia na wodzie. Trafionym pomysłem są wszelkiego rodzaju pompowane zabawki, takie jak na przykład piłki, minipontony lub naramienniki, które pomagają utrzymać się na wodzie.

 

Jeśli dziecko ewidentnie interesuje się pływaniem, to warto pomyśleć o zakupie płetw, które nie tylko wzbudzą zainteresowanie u malca, ale także odciążą nogi, sprawiając, że pływanie stanie się szybsze i poprawne technicznie.

 

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Weronika Gazda
Weronika Gazda
Jestem studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Nazwałabym się realistką, bo przecież wszystko ma swoje plusy i minusy. Uwielbiam dzielić się swoimi przemyśleniami, inspirują mnie ludzie, a przede wszystkim relacje damsko-męskie, którym codziennie dosyć uważnie się przyglądam. Jako ciekawostkę, która zdradza mój charakter dodam, że odwiedzając tę samą knajpę nigdy nie zamawiam czegoś, czego już próbowałam. Dlaczego? Bo uwielbiam sprawdzać, testować i porównywać. A wszystko po to, aby później podzielić się z kimś swoimi odczuciami.

Leave a Response

*