Now Reading
Zadbaj o swoje usta w walentynki – mogą się przydać!
0

Zadbaj o swoje usta w walentynki - mogą się przydać!Zadbaj o swoje usta w walentynki – mogą się przydać!

Zawsze byłam sceptyczna wobec medycyny estetycznej i powtarzałam, że kto jak kto, ale JA będę starzeć się z godnością! Do doktora Łukasza Preibisza trafiłam z zupełnie innego powodu (problemy skórne), ale gdy moja siostra usłyszała, że idę  właśnie do niego oznajmiła: „Wow, najlepsze usta w Warszawie” 🙂

Dziś byłam tego świadkiem i na własne oczy widziałam dzieło doktora i pacjentkę, która wyszła z gabinetu z pięknymi, subtelnymi ustami. Wyszła pewnym krokiem. Szczęśliwsza. Bardziej kobieca.

Więc może byłam naiwna zarzekając się, że to nie dla mnie? Jeśli ma to sprawić, że będę się czuła lepiej ze sobą, to dlaczego nie?

I w ten oto sposób przymierzam się do zabiegu nawilżającego, rewitalizującego i modelującego usta 🙂 Przeczytajcie artykuł Pana doktora i koniecznie zajrzyjcie na ich Facebook! Jutro Walentynki, każdej z nas należy się jakiś prezent. Prawda?:)

 Zadbaj o swoje usta w walentynki - moga sie przydac!

Zadbaj o swoje usta w walentynki – mogą się przydać!

Pielęgnacja spierzchniętych ust zimą

Zima to okres, kiedy wiele osób boryka się z problemem spierzchniętych i pękających ust.

Dlaczego tak się dzieje, jak dbać o usta oraz jakich błędów nie popełniać?

Przyczyną suchych i spierzchniętych ust są różnice temperatur, które zimą dochodzą nawet do 40st. C. Wychodząc z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz narażamy usta i twarz, poza różnicą temperatur, na niekorzystne działanie mrozu, wiatru oraz śniegu.

Podstawowym błędem, jaki wielu z nas popełnia, jest oblizywanie ust i używanie pomadek na mrozie, co tylko potęguje suchość warg. Dzieje się tak dlatego, że zawarta w pomadce lub balsamie woda zamarza w skórze i na jej powierzchni.

Chcąc zabezpieczyć twarz i usta powinniśmy stosować tłuste kremy i balsamy co najmniej na 10 minut przed wyjściem na mróz. Powinniśmy jednak unikać balsamów smakowych, które wzmagają chęć oblizywania.

Długotrwałe nawilżenie ust można uzyskać podając kwas hialuronowy. Jest to substancja, która odżywi i nawilży usta, a także sprawi, że ich kontur poprawi się. Po aplikacji kwasu hialuronowego efekt zabiegu może się utrzymać nawet 1 rok.

Dr Łukasz Preibisz

Zadbaj o swoje usta w walentynki - moga sie przydac!2

What's your reaction?
Interesujące
75%
Pozytywne
0%
Ważne
25%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Dagmara Chmielewska
Dagmara Chmielewska
Absolwentka psychologii klinicznej na SWPS-ie. Obecnie zapracowana mama 2,5 letniego Gabrysia oraz przyszła mama jego 20 tygodniowego brata. Prywatnie temperamentna ekstrawertczka,w ciągłym biegu. Wielką radość sprawia mi czytanie książek oraz podróżowanie.

Leave a Response

*