Now Reading
Zdrowie dla skóry, zdrowie dla natury – nasze nowe, rzepakowe odkrycie
0

Zdrowie dla skóry, zdrowie dla natury – nasze nowe, rzepakowe odkrycie

Dzięki Dorocie z Fope Kosmetyki Naturalne, o której już nie raz od nas słyszałyście, odkryłyśmy nową polską markę. OnlyEco OnlyBio , która specjalizuje się w produkowaniu kosmetyków dla dorosłych i dzieci oraz…środków czystości. Ich założeniem jest to, że ekologiczne kosmetyki są dla skóry a ekologiczne środki czystości dla środowiska. Faktycznie coś w tym jest. Coraz częściej mówi się, uczy się w szkołach, że jesteśmy odpowiedzialni za nasza planetę. Jednak ile faktycznie dla niej robimy? Czy kupując proszki lub płyny do mycia naczyń zastanawiamy się co dajemy naszej matce ziemi? Która przecież nas potem karmi… No właśnie… Dla wielu z nas świadomy wybór środków czystości jest dość trudny, ponieważ naprawdę nie wiadomo na co zwracać uwagę. Dlatego właśnie naszą uwagę zwróciła firma OnlyBio OnlyEco. Na czym polega ich fenomen? OnlyBio OnlyEco wykorzystuje w swoich kosmetykach i środkach czystości biosurfaktynę. Większości z nas nic to nie mówi prawda? Już tłumaczymy w czym rzecz…

Zdrowie dla skóry, zdrowie dla natury – nasze nowe, rzepakowe odkrycie

Surfaktany, do których zalicza się biosurfaktynę są naturalnymi detergentami. Jest ona składnikiem myjącym i czyszczącym. Pozyskiwana jest z rzepaku w procesie fermentacji z zastosowaniem mikroorganizmów. Mówiąc kompletnie po „naszemu” czyści delikatnie a jej pozostałości są biodegradowalne.

Biosurfaktyna użyta w kosmetykach ma właściwości przeciwwirusowe, antynowotworowe oraz antyseptyczne. W przypadku wielu ekologicznych produktów jednym z „problemów” jest fakt, że się nie pienią, efektem widocznym biosurfaktyny jest między innymi to, że się świetnie pieni!

Pośród produktów OnlyBio znajdziemy serię antyalergiczną, która ma specyficzny zapach, jednak nie jest on odstraszający. Reszta produktów pachnie bardzo ładnie. A co ważne jest jeszcze w produkcji kosmetyków i środków czystości to fakt, że pozostałości po procesie wytwarzania są przeznaczane na paszę dla zwierząt! Biosurfaktyna po wprowadzeniu do środowiska ulega biodegradacji już po ośmiu dniach!

Wybierajmy świadomie! Więcej o produktach możecie dowiedzieć się z naszej relacji na Faceboku, dostępna jest tutaj -> KLIK.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*