Po porodzie
Now Reading
Zespół Downa – jak kochać i podziwiać
0

Zespół Downa – jak kochać i podziwiać

Zespół Downa - jak kochać i podziwiać

Zespół Downa – jak kochać i podziwiać. Donnchadh jest jednym z 21 dzieci pomagających zwalczać błędne wyobrażenia o Zespole Downa.
W celu uczczenia unikatowości i różnorodności dzieci z zespołem Downa, The Down Syndrome Centre z Irlandii rozpoczęło kampanię 21 Twarzy, w nadziei na zmianę niektórych błędnych wyobrażeń odnośnie tego zespołu. W kampanii uczestniczy dwuletni Donnchadh, chłopiec który uwielbia kiwać się w rytm muzyki i odkrywać otaczający go świat. „ Przeszło dwa lata temu, mój świat dosłownie legł w gruzach, kiedy na sali porodowej otrzymałam diagnozę Donnchadha. Obecnie, jako rodzina, poruszamy się na zupełnie inną ścieżką, pełną wyzwań ale i niezwykle satysfakcjonującą. Ten gagatek zmienił nas wszystkich i zmieni świat wokół siebie” wyjaśnia jego mama Dee Gibson. „ Od jego zaraźliwego chichotu do upartej determinacji, Donnchadh jest naszym małym skarbem. Z nieopisaną radością celebrujemy każde z jego ważnych osiągnięć, od posmakowania po raz pierwszy dań jedzonych rękoma, poprzez pierwsze użycie języka migowego, albo wejście po schodach na samą górę. Prostych czynności, które, jako rodzice jego starszego brata Dananna, uważaliśmy za „normalne””.
Dzieci mają od dziesięciu miesięcy do dziewięciu lat, a twórcy kampanii zachęcają żeby patrzeć na zdjęcia niejako pomijając zespół Downa, i żeby zauważać dziecko, zobaczyć jego unikatowość i jego potencjał, żeby przyjrzeć się uważniej.
Zdjęcia oglądane pojedynczo, według The Down Syndrome Centre, mają moc podważenia błędnych wyobrażeń, kiedy oglądane są razem, grupowo, mają moc całkowitego przekraczania barier.
Organizatorzy kampanii, pod szyldem 21 Twarzy, przez kolejne lata, będą śledzić, fetować i rejestrować rozwój i postęp każdego uczestnika.

Zespół Downa – jak kochać i podziwiać

Zespół Downa - jak kochać i podziwiać

21 Twarzy będzie również zaprezentowane na plakatach 150cm x 90 cm w kampanii outdoorowej na ulicach centrum Dublina, od piątku 8 lipca do niedzieli 24 lipca.

Zespół Downa – jak kochać i podziwiać

Zespół Downa - jak kochać i podziwiać

Kampania będzie również pokazywana, przez dwa tygodnie, w autobusach Dublina, począwszy od 08 lipca.

Temat, który może cię zainteresować – badania genetyczne w ciąży

What's your reaction?
Zaskakujące
33%
Trudne
67%
Łatwe
0%
About The Author
Mama w Formie

Leave a Response

*