Now Reading
Zmiana nawyków żywieniowych – to prostsze niż myślisz!
0

Zmiana nawyków żywieniowych – to prostsze niż myślisz!

Pracując w przychodniach dietetycznych,  choć raz dziennie dzwonił do mnie pacjent, wypytując o to, czy nowa dieta będzie smaczna, ile czasu trzeba spędzać w kuchni, czy ma robić dodatkowe zakupy czy cała rodzina może to jeść i czy  będzie głodny po nowych posiłkach, a co najważniejsze czy jest to trudne. Zobacz, że zmiana nawyków żywieniowych jest prostsza niż myślisz! Zacznij już dziś!

Zmiana nawyków żywieniowych – to prostsze niż myślisz!

Jeśli pacjent nie ma schorzenia, które wskazuje na radykalną zmianę nawyków żywieniowych ze względu na wymagane leczenie, możemy zmieniać nawyki żywieniowe stopniowo.

Łagodna zmiana – jest dobra, gdyż przekonujemy się często, że zdrowe nie oznacza niesmaczne z dużą ilością wyrzeczeń.

Jeśli chcesz coś zmienić, idź na zakupy – rozejrzyj się ile jest fajnych produktów takich jak kasze, warzywa, orzechy.

Największym błędem jaki popełniają osoby chcące zmienić styl jedzenia jest kupowanie paczki kaszy gryczanej czy ciecierzycy i przeglądanie internetu. Nie wiedzą oni  jak te składniki smakują, nie wiedzą jak je przyrządzać, po chwili namysłu stwierdzają, że cały proces jest czasochłonny a efekt finalny jest często niesmaczny.

Jak zatem zmieniać nawyki żywieniowe łatwo i przyjemnie?

Będąc na zakupach – rozejrzyj się za fajnymi produktami spożywczymi, tym co nowego jest na rynku, jakie nazwy produktów, czy dań kojarzą ci się pozytywnie i jaki mają skład.

Kakao, siemenie lniane,  Dawka energii, Wzmacniaj odporność, Kaszooto, Pomidory suszone i tym podobne.

Dlatego właśnie, przy zmianie nawyków żywieniowych bardzo lubię polecać produkty Inna Bajka.

Produkty z Innej Bajki to dobry skład, mnóstwo fajnych produktów spożywczych, a co najważniejsze można z nich stworzyć gotowe pełnowartościowe posiłki!

Tutaj KLIK możesz sprawdzić pierwsze kroki do zmiany Dagmary!

Zmiana nawyków żywieniowych szybko, łatwo i smacznie

Wracając do kwestii zmian nawyków żywieniowych, oto kilka pomysłów na to, jak przekonać się i wytrwać w idei zdrowego odżywiania:

  1. Wybierz linię Samo Dobro i dodawaj pojedyncze produkty do potraw które lubisz: Kakao na dobry początek dnia, morwa biała jeśli masz chęć sięgnąć po coś słodkiego, nasiona konopne do ulubionego spaghetti. Takie zmiany sprawią, że poznasz nowe produkty, które wzbogaca twoje codzienne menu.
  2. Jeśli chcesz spróbować czegoś więcej –  linia Super Dobro Mix, jest również dla ciebie: wypróbuj Zdrową Energię czy Porę Detoksu – to mieszanka kilku składników które z powodzeniem możesz dodawać do swoich ulubionych potraw, takich jak jogurt,  lub jeść samodzielnie w ciągu dnia. Pamiętaj dawkowanie zawsze jest na opakowaniu.
  3. W Innej Bajce znajdziesz świetne posiłki śniadaniowe, które pozwolą ci zdrowo zacząć dzięń i są pełnowartościowe. Możesz do nich dorzucać swoje ulubione dodatki.
  4. Dzięki powyższym punktom przekonasz się do zmiany innych posiłków w ciągu dnia.  Wówczas warto wypróbować: Kaszę bulgur pomidory, oliwki i mięta czy Zielona soczewica szpinak i czosnek.

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty? Jeśli chcesz naładować organizm mikroelementami i witaminami, na efekty nie będziesz czekać długo. Im więcej posiłków zamienisz lub wzbogacisz w swoim codziennym jadłospisie, tym szybciej zobaczysz efekty.

Ale to nie wszystko. Jesteś na diecie roślinnej, wegańskiej lub wegetariańskiej – żaden z produktów nie zawiera produktów odzwierzęcych. Oparte są na warzywach, owocach, nasionach, orzechach  zbożach i roślinach strączkowych,  a Zdrowa Energia zawiera sporo Żelaza i witaminy C dla lepszej przyswajalności.

What's your reaction?
Interesujące
0%
Pozytywne
0%
Ważne
0%
Zaskakujące
0%
Niezbędne
0%
Trudne
0%
Łatwe
0%
About The Author
Magdalena Kocel-Nowakowska
Gotowanie, pieczenie i wymyślnie łatwych przepisów jest moją pasją, tym bardziej cieszy mnie to, że w mojej pracy mogę się nią dzielić z innymi. Podczas konsultacji każdy traktowany jest indywidualnie, gdyż każdy ma swoje cele i potrzeby związane z żywieniem i dietetyką, które chciałby zrealizować. Specjalizuje się we współpracy z kobietami w ciąży, oraz w okresie laktacji, a także w dietetyce dziecięcej już od momentu wprowadzania pierwszych pokarmów. Często również bilansuje jadłospisy dla dzieci z alergią i nietolerancją pokarmową. Podczas konsultacji każdy traktowany jest indywidualnie, gdyż każdy ma swoje cele i potrzeby związane z żywieniem. Oprócz konsultacji –opartych na zdrowym odżywianiu, prowadzę warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych na temat zdrowego żywienia, a także dla osób na dietach roślinnych, które poszukują pomocy w ustaleniu zbilansowanej vege - diety. Jestem absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz studiów podyplomowych „Poradnictwo Dietetyczne – Postępy w żywieniu człowieka” w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Dodatkowo ukończyłam 4-stopniowy kurs Dietetyki w EPS Małgorzaty Szypnickiej. Prywatnie jestem wegetarianką, mamą 5 letniej Jagody, dzięki której poznałam w praktyce sekrety dietetyki dziecięcej. W wolnych chwilach spędzamy czas razem na wymyślaniu „zdrowych deserów”. Zapraszam na konsultacje osoby chcące wdrożyć zdrowe żywienie nie tylko dla siebie ale i dla całej rodziny.

Leave a Response

*