Kończące się lato i nadchodząca dużymi krokami jesień przypomina o konieczności uzupełnienia garderób swoich pociech o dodatkowe nakrycia głowy, cieniutkie szaliki, kurtki czy cieplejsze ubranka. Coraz szybciej chowające się słońce za horyzontem i chłodniejsze dni, a przede wszystkim wieczory powinny być powodem do zakupów międzysezonowych. W tym okresie najłatwiej się przeziębić czy złapać inną infekcję, dlatego też należy zadbać zarówno o siebie, jak i swoje dzieci. Nie wolno rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu, czy spożywania warzyw. Warto za to regularnie suplementować, chociażby witaminę D. Niemniej jednak równie istotnym aspektem okazuje się kwestia ubioru.

Jak powszechnie wiadomo, część ciepła w szybkim tempie ucieka przez skórę głowy, dlatego tak ważne jest noszenie odpowiedniego nakrycia głowy. Maluchy nie przepadają za tą częścią garderoby, ale mimo to nie można o niej zapominać, szczególnie wychodząc z nimi na zewnątrz. Dostępne na rynku czapeczki dla niemowląt różnią się nie tylko ceną, wyglądem, materiałami, ale także rozmiarem. Dzięki temu nikt nie powinien mieć problemu z doborem odpowiedniego modelu do indywidualnych preferencji. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup co najmniej kilku produktów, aby móc korzystać z nich naprzemiennie – gdy te będą brudne. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nakrycia główki dla najmłodszych?

Na co zwrócić uwagę kupując czapkę dla niemowląt?

czapka dla niemowlakaW związku z ogromnym wyborem produktów dziecięcych dobór odpowiedniej czapki może przysporzyć niemały kłopot. Niemniej jednak najważniejszym aspektem okazuje się oczywiście materiał. To od niego zależeć będzie komfort dziecka. Najlepiej decydować się na zakup tekstyliów od renomowanych producentów, mogących przedstawić posiadany przez dany artykuł certyfikat. Wówczas ma się pewność, że tkanina jest bezpieczna dla skóry najmłodszych, która to należy do wyjątkowo delikatnych.

Antyalergiczność też ma duże znaczenie. Ubrania wykonane z materiałów o takich właściwościach nadają się do użytku przez najmłodszych. To gwarancja, że czapka niemowlęca nie wywoła żadnych zmian alergicznych. Największą popularnością cieszą się elementy garderoby wykonane w 100% z bawełny. Jest ona delikatna w dotyku, naturalna, a także wykazuje działanie higroskopijne. Zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza, która to okazuje się niezbędna do zachowania komfortu termicznego dziecka.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Rozmiar czapki ma ogromne znaczenie. Od niego w dużej mierze zależy wygoda malucha mającego ją na sobie. Za mała nie zapewni odpowiedniej ochrony, a jedynie spowoduje dyskomfort – uciskając i spadając z główki. Zbyt duża może przysłaniać oczy, zsuwając się. Istnieje wówczas duża szansa, że w wolną przestrzeń między głową a czapką wpadnie zimne powietrze, przyczyniając się do wychłodzenia organizmu, a tym samym różnych chorób. Warto również pamiętać, że niezastąpione okazują się nakrycia głowy z dodatkowym materiałem na uszy oraz wiązane pod brodą. Dzięki temu można mieć pewność, że nie spadną, pozostając cały czas w odpowiedniej pozycji. Nie będą się podwijać, a dziecko zapomni, że ma nakrycie głowy na sobie.

Należy pamiętać, że jesień, to okres przejściowy między latem a zimą, w związku z czym grubość dobieranych czapek nie powinna być zbyt duża. Zarówno wychłodzenie, jak i przegrzanie ma wiele negatywnych konsekwencji, w związku z czym trzeba ubierać najmłodszych adekwatnie do pogody. Cienka bawełniana czapka dla niemowlaka sprawdzi się m.in. we wrześniu czy na początku października. Wraz ze zmniejszającą się temperaturą powietrza trzeba wybierać nieco grusze warianty. W ten sposób cały sezon maluchy będą miały zapewniony komfort termiczny.

Metki i naszywki na czapeczkach

czapka dla niemowlaka

Kupując poszczególny egzemplarz czapki dla swojej pociechy, trzeba zwrócić uwagę na typy naszyć oraz metki. Mogą być one powodem dyskomfortu najmłodszych podczas ich noszenia. Najlepiej jeśli etykieta wewnętrzna jest niewielkich rozmiarów, a także wykonana została z delikatnego materiału. Wówczas maluch nie odczuje jej obecności. Można oczywiście je wycinać, niemniej jednak wiąże się to z ryzykiem rozprucia produktu czy innych uszkodzeń mechanicznych. Oprócz tego zawarte na nich informacje są wartościowe. Najczęściej dotyczą składu materiału i zaleceń producenta odnoszące się do prania, suszenia czy prasowania. Dlatego też dobrze je zachowywać. Dla najmłodszych najlepszym wyborem będą czapki gładkie lub z nadrukami. Nieodpowiednio wykonane naszywki lub tkanina użyta do ich wykonania może podrażniać skórę głowy noworodka.

Szeroki wybór czapek dla niemowląt

Rynek ofert produktów tego typu jest wyjątkowo szeroki. Dzięki temu czapki można dopasowywać do stylizacji maluchów, a także własnych upodobań. Warto stawiać na wysoką jakość, ponieważ przełoży się to na wytrzymałość. Istnieje możliwość, że niektóre modele będą nadawać się do wykorzystania przez kolejne dziecko. Nakrycie głowy maluchów to bardzo ważny aspekt, szczególnie w okresie przejściowym. Nie wolno zapominać o nim, nawet jeśli temperatura nie spada jeszcze poniżej 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *