Zabawkowe samochodziki już od kilku dekad są jednymi z popularniejszych zabawek dla dzieci. I choć przez wiele lat istniało przeświadczenie, że dedykowane są one chłopcom, coraz częściej kupuje się je także dla dziewczynek. Jest to uniwersalna zabawka dla każdego, kto staje się fanem motoryzacji. W okresie zbliżającego się Bożego Narodzenia warto sprawdzić jakie modele można znaleźć w sklepach. Wybór jest ogromny, dlatego niekiedy trudno jest podjąć ostateczną decyzję. 

O czym warto pamiętać podczas zakupu zabawki?

autka dla dzieci

Zabawki dla dziecka należy przede wszystkim dobrać do jego wieku i zainteresowań. W ogólnie panującym przeświadczeniu, że autka przeznaczone są dla chłopców, na rynku znajduje się więcej modeli przeznaczonych właśnie dla nich. Można znaleźć tam typowo chłopięce napisy, które niemalże od razu określają dla kogo jest dana zabawka. Na szczęście wielu producentów zabawek zaczęło dostrzegać ten problem i przede wszystkim wypuszczać kolekcje autek, które dedykowane są obu płciom lub wyłącznie dziewczynkom. Nic więc dziwnego, że rodzice, którzy planują zakupić dla swojej pociechy ten rodzaj zabawki, nie wiedzą, jaka powinna ona być. Na początek warto uświadomić sobie, że każda zabawka ma określoną grupę wiekową, której powinna posłużyć. Szukając autka dla rocznego dziecka, najlepiej wybrać najmniej skomplikowane, drewniane z zaokrąglonymi krawędziami, by nie zrobiło sobie krzywdy. Bardziej skomplikowane, rozkładane, zdalnie sterowane i z efektami dźwiękowymi sprawdzą się już dla większych dzieci, dla których obsługa pojazdów nie jest już skomplikowana.

Różne modele zabawkowych pojazdów

W sklepach można znaleźć wiele modeli aut. Niektóre z nich do złudzenia przypominają te samochody, które poruszają się na naszych ulicach. Jest to przede wszystkim idealny wybór dla małego kolekcjonera replik znanych marek. Zapoczątkowanie tej pasji może być łącznikiem dla rodziców i ich dzieci. Wspólne rozmowy o autach, wyszukiwanie danych modeli czy układanie ich na półkach to coś, co jest bardzo potrzebne dla dobrych relacji i zacieśnienia więzi. Wśród modeli autek dla dzieci nie może oczywiście zabraknąć policji, karetek czy straży pożarnej. Te specjalistyczne pojazdy są bardzo chętnie wybierane do zabawy zarówno przez maluchów, jak i starszaków. Mogą posiadać efekty dźwiękowe lub być nawet zdalnie sterowane, co jeszcze bardziej potęguje emocje podczas zabawy. Oprócz samochodów osobowych i porządkowych prym wiodą także ciężarówki – zwłaszcza te, które można rozkładać na kilka części. Ten popularny model auta jest bardzo doceniany przez starszaków. Wykonane są solidnie, często można coś w nich przewieźć i są zwykle większe.

Koparka dla dzieci i inne zabawki

autka dla dzieci

Oprócz ciężarówek bardzo docenianym modelem dziecięcych autek są wszelkiego rodzaju samochody, które wykorzystuje się na budowie. Koparka dla dzieci to chyba numer jeden wśród najchętniej wybieranych pojazdów. Jest duża, ma specjalny podnośnik i do złudzenia przypomina tę prawdziwą. Jest to doskonały prezent dla małego budowniczego, który uwielbia spędzać czas na konstruowaniu małych miast z klocków. Równie chętnie wybierane są buldożery czy betoniarki, które także posiadają wiele ruchomych elementów urozmaicających zabawę. Na sklepowych półkach oczywiście nie może zabraknąć maszyn rolniczych – traktory, ciągniki, kombajny, przyczepy i wiele innych, którym często towarzyszą zwierzęta. Pomaga to zapoznać się z panującymi w tym środowisku zasadami, dobrze wpływa na odbiór tej ciężkiej pracy, a także wzbudza zainteresowanie tą sferą życia. Budowa własnego, wyimaginowanego gospodarstwa pozwala rozwinąć wyobraźnię i pozytywnie wpływa na wykonywanie takich prac w późniejszym czasie.

Estetyczne motory dla dzieci

Zainteresowanie brzdąców mogą wzbudzać także inne zabawki na kółkach. Chociażby coraz bardziej popularny motor dla dzieci.  Te popularne zabawek w ostatnim czasie były zdecydowanie rzadziej wybierane, ale i trudniej było je spotkać na sklepowych półkach. Mimo tego i tak cieszą dzieci swoim ładnym i estetycznym wyglądem, a także możliwościami, które dają w zabawie. Maluch może poczuć się niczym prawdziwy kaskader bądź żużlowiec, jeździ zdecydowanie szybciej i naśladuje przy tym wiele dźwięków. Każdy typ auta czy motoru będzie dobry, bo przede wszystkim wzbudzi zainteresowanie malca i pozwoli mu jeszcze bardziej rozbudzić zainteresowanie. Spora część rodziców decyduje się na zakup zdalnie sterowanego auta. Jest to bardzo dobry wybór dla starszych dzieci. Możliwość poczucia się jak profesjonalny kierowca rajdowy na pewno sprawi im niemałą frajdę. Coraz lepsza technologia sprawia, że można prowadzić autko na dość długie dystanse. Są one także dość wytrzymałe na uszkodzenia, dzięki czemu mogą posłużyć dziecku przez długi czas.

Podsumowanie

Samochodziki są ponadczasową zabawką, która budzi zainteresowanie maluszków i starszaków. Jest to idealny wybór na prezent na każdą okazję. Chcąc wzbudzić nową pasję w dziecku, warto rozważyć wybór właśnie takiej zabawki. Sprawdzi się ona dla każdego małego fana motoryzacji, wyścigów czy służb mundurowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które można dopasować do ulubionych marek, kolorów czy dyscyplin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *