Wybór oraz podawanie dziecku smoczka to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów wśród specjalistów i rodziców. Mnóstwo osób ma do niego pozytywny stosunek, jak i negatywny. Niemniej jednak mimo tego ten wykorzystywany jest przez wielu opiekunów. Większość z nich posiada co najmniej kilka smoczków w swoim domu, ponieważ te sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach. Regularne korzystanie z tego typu akcesoriów zobowiązuje do dbania o ich higienę. Czyszczenie, a także wyparzanie ich to oczywiste kwestie, aczkolwiek warto postawić na inne, równie sprawdzone sposoby pomagające na dłużej zachować świeżość.

Łańcuszek do smoczka – sposób na zapobieganie gubieniu

pojemnik na smoczek

Maluchy mają tendencję do rzucania różnymi przedmiotami, przez co smoczki często lądują na podłodze. Niekiedy to przypadek, czasem celowe działanie. Niemniej jednak bez względu na to, po każdym upadku akcesorium należy przepłukać, a dopiero potem ponownie podać dziecku.  Warto podkreślić, że nie  zawsze jest to możliwe, a dalsza podróż bez niego może okazać się wyjątkowo trudna dla rodziców, jak i szkraba. Istnieje prosty sposób, by temu zapobiec. Wystarczy zaopatrzyć się wcześniej w łańcuszek do smoczka. Ten dostępny jest w wielu wersjach, dzięki czemu dobór odpowiedniego wariantu nie powinien sprawić żadnego kłopotu.

Łańcuszek z jednej strony przymocowuje się do smoczka, z drugiej zaś ubranka pociechy przy pomocy specjalnej klamry. Gdy ten wypadnie maluchowi z buzi, nie spadnie na ziemię, lecz w zależności od jego umieszczenia zatrzyma się na wysokości bioder lub nóżek brzdąca. Dzięki temu nie trzeba będzie każdorazowo go czyścić tuż przed podaniem dziecku. Tego typu dodatki pozwolą również uniknąć ciągłego poszukiwania smoczka. Prawdopodobieństwo zgubienia przymocowanego uciszacza jest niemalże niemożliwe. To idealne rozwiązanie zarówno w domu, jak i poza nim – na spacerach czy wyjazdach.

Estetyczne i praktyczne zawieszki do smoczków

Warto podkreślić, że łańcuszek do smoczka, może pełnić również funkcję zabawki. Największą popularnością cieszą się te z ruchomymi koralikami, ponieważ wyglądają estetycznie, świetnie uzupełniają stylizację oraz zajmują uwagę najmłodszych. Wiele osób decyduje się na modele z imionami swoich pociech, co bardzo dobrze się prezentuje i wspaniale sprawdzi się w roli prezentu niezależnie od okazji. Trzeba jednak pamiętać, że zawieszka do smoczka powinna być lekka, aby nie obciążać akcesorium, które mogłoby wypadać z ust brzdąca, tym samym doprowadzając go do irytacji. Co więcej, materiały przeznaczone do jej produkcji muszą wyróżniać się wysoką jakością i być w pełni bezpieczne.

Niezbędnik, czyli pojemnik na smoczek

pojemnik na smoczek

Tego typu gadżety są niezastąpione w codziennym życiu. Minimalizują niemalże do zera upadki i zanieczyszczenia, oszczędzając ich ciągłego mycia. Rodzicom chcącym mieć przy sobie zapasowy smoczek, z pewnością przyda się także pojemnik na smoczek.  W zależności od potrzeb można zdecydować się na zakup modelu, w którym zmieści się tylko jeden lub nieco większy wariant na dwie sztuki. Ogromną zaletą tego typu gadżetów jest to, że bardzo często są wyposażone w uchwyty np. do podręcznej torby malucha. 

Etui jest łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu po każdorazowym użyciu można swobodnie zadbać o jego sterylność. Niewielkie rozmiary umożliwiają zabranie takiego pojemnika ze sobą niemalże wszędzie. Zmieści się zarówno do torby bagażowej, jak i większej kieszeni. Gdy maluch upuści smoczek, a nie będzie odpowiednich warunków pozwalających jego umycie, podanie zapasowego nie sprawi żadnego kłopotu. To sprawdzi się szczególnie poza domem – na spacerach, podczas podróży oraz na wyjazdach.

Zwróć na to uwagę, szukając pojemnika na smoczek

Pojemniki na smoczki można dopasowywać do swoich indywidualnych preferencji. Dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, ale także kształtach, kolorach oraz wzorach. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie idealny produkt. Wielu opiekunów decyduje się na przypięcie takiego etui do rączki wózka lub spacerówki, tak, by zawsze mieć zapas przy sobie. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na system zamykania, ponieważ od niego zależeć będzie łatwość i szybkość otwierania akcesorium. Przy płaczącym i mocno rozdrażnionym dziecku, konieczne może okazać się znalezienie smoczka jedną ręką, dosłownie w ułamku sekundy, dlatego opakowanie powinno być proste w obsłudze.

Duże ułatwienie, czyli zawieszki, łańcuszki i etui na smoczki

Warto wiedzieć, że etui w przypadku smoczków kauczukowych jest wskazane. Wynika to z konieczności ochrony ich przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wówczas można być pewnym, że są bezpieczne oraz czyste, czekając na moment, kiedy to maluch będzie potrzebował takiego uspokajacza. Zarówno pojemniki, jak i zawieszki czy łańcuszki pomogą w utrzymaniu odpowiedniej higieny takich akcesoriów. Dzięki nim prawdopodobieństwo zgubienia smoczka, czy też upuszczenia go znacząco maleje, podobnie jak irytacja dziecka i rodziców. Niemniej jednak należy pamiętać, aby wybierać produkty sprawdzonych producentów, najlepiej tych, którzy dysponują certyfikatami potwierdzającymi bezpieczeństwo użytkowania. Co więcej, znaczenie ma wysoka jakość oraz profesjonalne wykonanie wpływające na komfort malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *