Zabawki towarzyszą dziecku od najmłodszych lat. W okresie niemowlęcym są to grzechotki i inne gadżety, które pozwalają pobudzić zmysły, natomiast starszaki wybierają klocki, auta czy gry edukacyjne. Dziewczynki z kolei wolą bawić się lalkami czy akcesoriami typu DIY, np. zestawami do robienia biżuterii bądź lepienia z ciastoliny. Małe księżniczki sięgają również po rozmaite kolorowanki i wycinanki. Warto jednak pamiętać, by podsuwać swoim pociechom zabawki dostosowane do ich wieku, to samo tyczy się prezentów. Odpowiednie gadżety oprócz zapewniania rozrywki, mają także edukować i rozwijać umysły dzieci.

Zabawa lalkami i pluszakami jako rozwijanie sfery emocjonalnej

zabawki dla dziewczynek 5 lat

Dzieci w starszym wieku zaczynają dostrzegać zachowania dorosłych i uwarunkowania, jakimi rządzi się ich najbliższe otoczenie. Niektóre działania próbują naśladować, chcąc być jak mamusia lub tatuś. Dziewczynki natomiast dostrzegając troskę mamy, np. w stosunku do młodszego rodzeństwa, pragną w ten sam sposób zaopiekować się swoją lalką lub pluszakiem. Tego typu zabawki dla dziewczynek dbają o prawidłowy rozwój sfery emocjonalnej dziecka. Wpływają również na poczucie bezpieczeństwa oraz umiejętność odczuwania empatii. Maskotki czy lalki odgrywają szczególną rolę w życiu dziecka niezależnie od wieku. Skutecznie rozwijają umiejętności społeczne, pomagają w nawiązywaniu relacji oraz bezpośredniej komunikacji z drugą osobą. Przytulanki zaspokajają również potrzebę współczucia i wrażliwości. Kilkulatki z dużą intensywnością pochłaniają wszystkie uczucia i emocje, dodatkowo identyfikując się ze swoimi misiami. Kupując swojemu dziecku maskotkę pieska czy kotka, rodzice mogą stopniowo uczyć pociechy troski o zwierzęta. Zabawa lalkami kształtuje również samodzielność oraz ma wpływ na wyobraźnię.

Zestawy kreatywne, które pomogą ukształtować umiejętności manualne

Zabawa, w której można wyrazić siebie pozwala dziecku stymulować swoją kreatywność. Tworzenie figurek z plasteliny, biżuterii z koralików czy wycinanie kształtów zdecydowanie udoskonali umiejętności manualne. Malowanie, rysowanie i składanie to czynności, które dziewczynki bardzo lubią, ponieważ pozwalają im się artystycznie uzewnętrznić. Dzięki temu dziecko może urzeczywistnić swoje fantazje. W przypadku starszych dziewczynek świetnie sprawdzą się zestawy do malowania po numerach. W komplecie można znaleźć płótno, farby oznaczone cyferkami i pędzle. Dzięki temu mała artystka rozwija swoją precyzję, jednocześnie odkrywając talent plastyczny.

Zabawki dla dziewczynek w wieku 5 lat w postaci zestawów do tworzenia biżuterii pozwalają stworzyć unikatowe bransoletki oraz naszyjniki. W komplecie zazwyczaj znajdują się koraliki, charmsy, nitki, paski czy literki do personalizacji. Zapakowane jest to w poręczny organizer, by zachować porządek. Jeśli masz w domu małą księżniczkę to ta zabawka będzie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo dzięki niej Twoja córka może zaskoczyć Cię własnoręcznie przygotowanym prezentem. U pięciolatków wykształca się już umiejętność dzielenia z innymi, dlatego tak przygotowaną biżuterię Twoja pociecha może podarować najlepszej przyjaciółce z przedszkola. Samodzielne wykonanie bransoletek uzmysłowi dziewczynce, jaki wysiłek trzeba włożyć w tę czynność. Ponadto nauczy się doceniać wartość przedmiotów.

Interaktywna tablica do nauki i zabawy

zabawki dla dziewczynek 5 lat

Nauka poprzez zabawę daje największe efekty na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Dlatego też w czasie przedszkolnym najlepiej podsuwać swoim pociechom edukacyjne gadżety, które w pełni zaspokoją potrzebę rozrywki. Przykładem zabawki efektywnie pochłaniającej czas Twojej pociechy jest interaktywna tablica. Można na niej rysować różne kształty czy postaci oraz uczyć się pisać cyfry, literki, a później wyrazy.

Kuchenki, zamki, wózki dla lalek, zestawy Lego, czyli zabawki, które zajmą Twoje dziecko na długi czas

Jeżeli szukasz pomysłu na prezent dla swojej córki, chrześniaczki czy młodszej siostry zastanów się nad zabawkami, które w pełni pozwolą skupić uwagę dziecka. Klocki konstrukcyjne to dobry sposób, by Twoja pociecha rozwijała umiejętności przestrzenne, tworząc różnorodne budowle. Z kolei rozmaite zamki, kuchenki czy zestawy z kasą fiskalną bądź maszyną do szycia uzmysłowią dziecku, że istnieje wiele zawodów, w których mogą się w przyszłości spełniać. Wózki dla lalek, gry planszowe, puzzle, kulodromy czy roboty edukacyjne to dość wysokobudżetowe gadżety, jednak posłużą dziecku na lata. Dlatego, jeżeli chcesz kupić córce solidne, porządne zabawki, postaw na wyżej wymienione propozycje.

Dziewczynki z reguły są ciekawe świata, wyróżnia je nieograniczona fantazja. Dlatego, aby dać upust kreatywności podsuwaj swoim pociechom rozwojowe gadżety, które są jednocześnie źródłem dobrej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *